A Magyar Tudomány Napja a KDG-ben

1825. november 3-án a pozsonyi országgyűlésen határozták el a magyar rendek a Magyar Tudományos Akadémia létrehozását. A Magyar Tudósok Világtalálkozóján (1996) döntés született arról, hogy ez a nap lesz minden évben A MAGYAR TUDOMÁNY NAPJA, amelyet először 1997-ben ünnepeltek meg.

Az országgyűlés a 2003. évi XCIII törvénnyel november 3-át – azta napot, amelyen 1825-ben Széchenyi István birtokainak 1 évi jövedelmét Magyar Tudós Társaság alapításának céljára felajánlotta, és ezzel lehetővé tette a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását – a Magyar Tudomány Ünnepévé nyilvánította.

Az utóbbi években a KDG - ben rendszeresen a természettudományos laborban mi is megemlékezünk erről a jeles ünnepről.

2020 őszén nem szokásos interaktív kiállítással, hanem egy digitális szabadulószobás játékkal. A termekben „kóborolva” a diákok a magyar kutatókkal s  találmányaikkal ismerkedhetnek meg játékos formában a LearningApps  és a Google Forms alkalmazások segítségével.

Jó szórakozást, jó időtöltést kívánunk a virtuális múzeumban!

A kvíz az alábbi linken érhető el:

2020. november 03. Sinkó Andrea – Kovacsics Bernadett