Illúziók múzeuma

Szorgalmas voltál ebben a tanévben? 4 fölött van az átlagod? Akkor van egy jó hír a számodra:

2022 június 20-tól július végéig 10% kedvezménnyel látogathatod Budapesten az Illúziók Múzeumát, csak a bizonyítványod kell felmutatnod!

PÁLYÁZAT TANÁROK ÉS DIÁKOK RÉSZÉRE!

ILLÚZIÓK MÚZEUMA - BUDAPEST - MAGYARORSZÁG

Csapd be a szemed és szórakoztasd az elméd!

Bár manapság divat azt mondani, hogy a fizikára a diákoknak úgysem lesz szüksége az életben, minek is tanulják azt…, bizton állíthatom, hogy ez a mondat téves.

Hogyan is készülne el a reggeli frizura egy tükör nélkül? - síktükör

Hogyan is készülne el a reggeli smink egy kozmetikai tükör nélkül? - homorú tükör

Milyen nyomasztóan szűk lenne a fürdőszobánk egy falitükör nélkül? – síktükör

Hogyan tudnád eldönteni, hogyan kell feltenni a falra jól a képet? – törés és visszaverődés törvénye

Milyen üres lenne az Elvarászolt kastély egy tükörlabirintus nélkül? – síktükrök

A múzeum falán található optikai illúziókat azok is imádni fogják, akiket kiráz a hideg a fizikától, biológiától. Elképesztően izgalmas, ahogy egy-egy kép becsapja az agyunkat! Az Illúziók Múzeumában semmi sem az, mint aminek látszik!

„Egy optikai csalódást vizuálisan észlelt képek jellemeznek, melyek eltérnek az objektív valóságtól. A szem által gyűjtött információ az agyban kerül feldolgozásra, hogy egy olyan észleletet adjon, ami nem egyezik az ingerforrás egy fizikai mértékével. Három fő típust különböztetünk meg: szó szerinti opikai csalódásokat, melyek olyan képeket hoznak létre, melyek különböznek azoktól a tárgyaktól, amelyek kiváltják őket; fiziológiai illúziókat, melyek hatást gyakorolnak a szemek és az agy egy jellegzetes típusának túlzott ingerlésére (világosság, dőlés, szín, mozgás); és kognitív illúziókat, ahol a szem és az agy tudattalan következtetéseket von le.” (Tudatos agy)

Ezen a tárlaton nem mutatnak műtárgyakat és nincsenek gyönyörű festmények, szobrok, de van nevetés, kacagás, csattognak a fényképezőgépek, villognak a vakuk.

Elkápráztatnak, meghökkentenek minden látogatót.

Ha lehetséges, ne egyedül menj, szórakoztatóbb, ha a társadat fotózod vagy a társad fotóz Téged!

Az elkészült képekkel pedig pályázz!

2022. szeptember 1 – ig töltsd fel az alábbi mappába. (A kép elnevezése tartalmazza a nevedet, az osztályodat és a kép címét!)

A legötletesebb, leglátványosabb képeket jutalomban részesítjük!

Sinkó Andrea

2022. 06. 24.