Kutatók Éjszakája 2022

A humor éltető erejű. Sokak számára viszont eretnekség az, hogy a kutatás eredményességének legfőbb szimbólumát, a tudomány jelképét teszik nevetségessé azok, akik kitalálták az IgNobel – díjat. Valóban mennyire komolyak ezek a kutatások? Ennek jártunk utána a szeptember 30 – án este…

Kutatók Éjszakája nem csak a fővárosban jelentrangos tudományos (tudományt népszerűsítő) eseményt, hanem a vidéki városokban is. Az idén Szombathelyen több helyszín közül választhattak az érdeklődők (ELTE SEK; BDPK; Savaria Múzeum…), s a Kanizsai Dorottya Gimnázium is helyet adott egy interaktív természettudományos foglalkozásnak.

A laborban IgNobel – díjak átadási ceremóniáját idézték meg az összes geggel (pl. egy 7 szavas mondatban vagy 60 percben foglald össze a Nobel – díjért elvégzett kísérletedet!) és a díjazott kutatások bemutatásával. A tanárnők a laborban elvégezhető tanulói és tanári kísérletekkel egészítették ki az előadásukat, így a részt vevők közelebb kerülhettek a tudomány rejtelmeihez.

SA – KoBe

KDG - NLG