Vas megyei középiskolai biológia verseny

A versenyt a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ hirdette meg.

A biológia verseny pedagógiai célja volt, hogy a tudás ellenőrzési és megmérettetési lehetőséget, illetve sikerélményt biztosítson a
biológiával intenzíven foglalkozó tanulók mellett a biológia iránt érdeklődő, azt szerető, de a tárgyra az átlagosnál nem több energiát fordító diákok számára is.

A versenyre jelentkező diákokat évfolyamonként külön kategóriába sorolták. A középszintű érettségi követelményrendszerének megfelelően összeállított feladatsort kellett a tanulóknak megoldani.

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium diákjai sikeresen szerepeltek a Vas megyei középiskolai biológia verseny megyei fordulóján:

Nagy Zsófia kategória I. helyezett/biológia verseny összesítésében III. helyezett
Lada Melinda kategória I. helyezett
Tóth Franciska kategória II. helyezett