Kanizsai Dorottya Gimnázium

Sport

Második lett a Kanizsai a röplabda országos elődöntőn

2016.01.10.

Ezüstérmet szerzett a Kanizsai Dorottya Gimnázium VI. korcsoportos lány röplabdacsapata a kaposvári országos elődöntőn. Négy csapat - a Kaposvár, a Paks, a Pécs és a KDG - kvalifikálta magát a tornára, de a paksiak a rossz időjárási viszonyokra hivatkozva lemondták a szereplést. Így a három iskola körmérkőzést játszva döntötte el az országos döntőbe kerülés sorsát. Az első találkozón a Kaposváriak 3-0 arányban

Országos elődöntőbe jutottak a kosaras fiúk!

2015.12.14.

A Brenner János Általános Iskola és Gimnázium tornacsarnokában rendezték meg a B33-as kosárlabda-bajnokságot. A Kanizsai Dorottya Gimnázium csapata csak a zalaegerszegiektől szenvedett vereséget így második lett a 27 együttest felvonultató tornán. A Bársony Dominik, Gombkötő Dávid, Kovács Benedek és Puskás Márton alkotta KDG-s csapat ezzel az eredménnyel kijutott a területi döntőre.

Országos elődöntőben a KDG röplabdázói

2015.12.03.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium lány és fiú röplabdázói is bejutottak az V-VI. korcsoportos országos elődöntőbe. Mindkét csapatunk a második helyen végzett a megyei döntőn, de csak a fiúk jutottak be egyenes ágon a dunaújvárosi elődöntőbe, a lányokra pótselejtező várt. A pótselejtező mérkőzésére hazai környezetben került sor, a veszprémi Táncsics Mihály Szakiskola ellen. A két iskola egy nap alatt két alkalommal játszott egymással, mindkétszer 3-0 arányban a KDG csapata nyert. A lányok ezzel a győzelemmel kvalifikálták magukat a kaposvári országos elődöntőbe.

Bronzérmesek a lány labdarúgók!

2015.11.17.

A Szakszervezetek Országos Diák-sportszövetsége Egyesülete az oladi iskolában rendezte meg a leány teremlabdarúgó tornáját. Hat csapat nevezett a kupára. A Baumann Kinga, Hollósi Jácinta, Palasik Judit, Molnár Martina, Zsömbölygei Petra, Erős Tícia, Török Eliza, Erős Glória és Kiss Virág alkotta Kanizsaisok egy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen jutottak tovább a csoportból, így a bronzéremért játszhattak. Az ellenfelük a sárvári középiskola csapata volt. A lányok egy nehéz mérkőzésen, Erős Tícia góljával 1-0-ra győzetek és ezzel a 3. helyet

Ezüstérmes a Kanizsai a röplabda V-VI. korcsoportosok megyei döntőjén

2015.11.17.

A röplabda V-VI. korcsoportosok megyei döntőjén egy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végzett a Kanizsai Dorottya Gimnázium lánycsapata. A Dancsecs Nikoletta, Gazdag Réka, Horváth Anna, Horváth Dóra, Kalcsics Eliza, Magyar Liza, Simon Fanni, Stieber Aida, Szalai Stella, Szecsődi Barbara, Takács Gréta, Tóth Zsófia alkotta együttes mindössze egy szettig tudott méltó ellenfele lenni a Nagy Lajos Gimnázium gárdájának. Ami a Csató Béla Emléktornán összejött, az most nem sikerült a KDG-seknek.

Egy sporthír az uszodából!

2015.11.06.

Előkelő helyen végeztünk az Úszás Diákolimpia városi-megyei döntőjében, amelyet 2015. október 19-én rendeztek meg a szombathelyi uszodában ! A Kanizsai Dorottya Gimnázium diákjai két arany és egy ezüstérmet hoztak el az idei Úszás Diákolimpiáról. Egyéniben Pethő Julianna a VI. korcsoportosok versenyében 100 méter gyors és 100 méter hát úszásban is az első helyen végzett. A KDG gyorsváltója 4x50 méteren - szintén a VI. korcsoportban - a második helyet szerezte meg. A csapatot Csóka Dóra, Pethő Julianna, Soronics Viktória és Tar Doroti alkotta.

Szép eredmények a Mezei futáson

2015.11.06.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium diákjai is részt vettek a mezei futás megyei döntőjén. Egyéniben, a VI. korcsoportosok versenyében Purgai Barbara a 2., az V. korcsoportban Kiss Virág a 3. helyen végzett, míg Szabadi Lídia 6-ként ért célba ugyanitt. A fiúk VI. korcsoportos mezőnyében Németh Dániel szerezte meg a bronzérmet! Csapatban szintén a dobogón végeztek a KDG-sek! A VI. korcsoportos fiú csapatunk a 3. helyet szerezte meg. A Babos András, Harangozó Bálint, Németh Dániel és Rózsás Joel alkotta kvartett kiváló versenyzéssel szerezte meg a bronzérmet.

A fiúk is nyertek a Csató Béla Röplabda Kupán!

2015.10.21.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium fiú csapata is indult a Szombathelyen negyvenedik alkalommal megrendezett  Csató Béla Röplabda Emléktornán. Ahogy a lányok versenyében itt is 9 iskola vett részt a tornán. A KDG a Horváth Boldizsár Szakközépiskolával és a kőszegi Jurisich Miklós Gimnáziummal került egy csoportba.  A Hajdú Levente, Horváth Ármin, Kovács Benedek, Senviczki Ákos, Szíjj Marcell, Újvári Bence, Varga Olivér, Varga Ádám, Zsupos Zsolt alkotta csapat veretlenül került a döntőbe, ahol az első helyért a Gépipari Szakképző

Győzött a Kanizsai női csapata a Csató Béla Röplabda Kupán

2015.10.20.

Idén 40. alkalommal rendezték meg Szombathelyen a Csató Béla Röplabda Emléktornát. A Kereskedelmi és Vendéglátó Ipari Szakképző Iskola tornacsarnokaiban 9 női csapat versengett az első helyért. A szervezők három csoportba sorsolták a résztvevőket, a KDG a Savária Szakképző Iskolával és a sárvári Tinódi Gimnáziummal került egy csoportba. A Kanizsaisok mindkét csoportmérkőzésüket magabiztosan nyerték. A másik ágon a Nagy Lajos Gimnázium és Kereskedelmi bizonyult a legjobbnak, így jöhetett a körmérkőzés.

Szép eredmények a Középiskolás Atlétikai Csapatbajnokságon

2015.10.14.

Jól szerepeltek a Középiskolás Atlétikai Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokságon a Kanizsai Dorottya Gimnázium versenyzői. Diákjaink több számban is elindultak.   Távolugrásban a Purgai Barbara, Németh Anna, Döbrösi Rebeka, Szabadi Lídia, Baumann Kinga összetételű csapat a 3. helyen végzett. Svéd váltóban szintén bronzérmet nyertünk a Zernovácz Jázmin, Baumann Kinga, Csóka Dóra, Pozsonyi Judit kvartettel. A lányok mezőnyében a Purgai Barbara, Németh Anna, Döbrösi Rebeka, Szabadi Lídia négyes

Győzött a Premontrei Röplabda Kupán a KDG leány csapata

2015.02.18.

A Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját. Ennek apropóján hívták életre a Premontrei Kupát, melyen a város három gimnáziumának csapatai mérték össze tudásukat. A Bokor Laura, Gazdag Réka, Horváth Anna, Horváth Anna Viktória, Horváth Dóra, Kalcsics Eliza, Magyar Liza, Simon Fanni, Stieber Aida, Szecsődi Barbara, Szecsődi Noémi és Tóth Zsófia alkotta Kanizsais csapat először a házigazda Premontrei Gimnáziummal mérkőzött meg majd a Nagy Lajos Gimnázium volt az ellenfél.

Megyei bajnok a KDG!

2014.11.19.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium VI. korcsoportos leány röplabdacsapata az első helyen végzett a megyei döntőn! A torna négy iskola részvételével zajlott. A Nagy Lajos Gimnázium, a Savária Szakképző Iskola, a Kanizsai és házigazda Kereskedelmi körmérkőzésekkel döntött a helyezésekről. A tét az Országos Elődöntőbe kerülés volt. A Bokor Laura, Gazdag Réka, Horváth Anna, Horváth Dóra, Horváth Zita, Horváth Anna Viktória, Magyar Liza, Stieber Aida, Szecsődi Barbara alkotta csapat mindhárom mérkőzését megnyerve,