Atlétika Diákolimpia – Mezei Futóbajnokság Országos Döntő

Április 6-án, a gödöllői reptéren került megrendezésre a 2021/2022-es tanév Atlétika Mezei futóbajnoksága. A 2200 versenyzőt megmozgató versenyen öt korosztály (II –VI. korcsoport) mérte össze tudását 1,5km-től az 5km-ig.

Az országos diákolimpiát a Pest Megyei Diáksport szervezte, ahova a megyei versenyek győztesei jutottak tovább. A megyei döntőt még októberben az V. illetve a VI. kcs-os fiú csapatunk is megnyerte Szombathelyen, így jutottak az országos döntőbe.

A tradicionális helyszínen megrendezett országos döntőn az V. korcsoportos fiú csapatunk a 26. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Tompek Levente 9.A, Tasnádi Barnabás 10.A, Somos Zsombor 9.A, Varga Bendegúz 9.C, Pásti Iván 9.C.

A VI. korcsoportban szereplő diákjaink 5000m-en 6. helyezést értek el és ezzel oklevelet is átvehettek.

A 6. helyezett csapat tagjai:
Kárász Noel Ferenc 12.A
Kiss Levente Márk 12.A