Kanizsai Dorottya Gimnázium

Szép eredmények a Középiskolás Atlétikai Csapatbajnokságon

Jól szerepeltek a Középiskolás Atlétikai Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokságon a Kanizsai Dorottya Gimnázium versenyzői. Diákjaink több számban is elindultak.

Távolugrásban a Purgai Barbara, Németh Anna, Döbrösi Rebeka, Szabadi Lídia, Baumann Kinga összetételű csapat a 3. helyen végzett.

Svéd váltóban szintén bronzérmet nyertünk a Zernovácz Jázmin, Baumann Kinga, Csóka Dóra, Pozsonyi Judit kvartettel.

A lányok mezőnyében a Purgai Barbara, Németh Anna, Döbrösi Rebeka, Szabadi Lídia négyes az 1. helyet szerezte meg a 4x800-as váltófutásban.

A fiúk mezőnyében a Bársony Dominik, Rába Bálint, Szijj Marcell, Mentes Mihály alkotta súlylökőcsapat a 6. helyen végzett.

A svéd váltóban 5-ként ért célba a KDG futócsapata, amelyben Zséder Krisztián, Németh Dominik, Rába Bálint és Bársony Dominik képviselte iskolánkat.

A versenyen több ifjú titán is megmérette magát, bízva a következő évek jó eredményeiben. Így rajthoz állt még Buza Nikolett, Zsoldos Bence, Molnár Bence és Buchwald Roland is.