Kanizsai Dorottya Gimnázium

Velünk történt

Szerelmi bájital – kanizsais módra

2015.02.20.

Végy egy csipetnyi jókedvet, fűszerezd meg némi tudománnyal, keverd össze s közben mormolj felette német varázsigéket, miközben erősen gondolj egy távoli, Ausztrália partjainál meghúzódó  szív alakú szigetre!   Töltsd az egészet egy áttetsző kémcsőbe, a címkéjére nyomdázd rá a szeretett emberke nevét! Kösd át dupla Möbius – szívszalaggal!   A bájital mellé ne felejts el eredeti angol recept alapján cupcake-t sütni!  :) A KDG öt tanárnője Bálint – napi előzetessel várta a diákságot február 12-én. Mint ahogy a diákok már megszokhatták, a délutáni foglalkozások egy – egy téma

Bálintnapi Labor Party ! :)

2015.02.06.

2015. február havának 12. napján,  (14-15 h) két nappal a jeles BÁLINT (Valentin) NAP előtt mókás délutánra hívunk mindenkit, aki meg akarja tudni, hogy  • hogyan készül az igazi szerelmi bájital? • milyen süteménnyelkényeztessük a szerelmesek    napján kedvesünket – angol módra; • hogyan írjunk németül szívhez szóló üdvözletet; • hogyan bókol a szerelmes matematikus; • és hogyan udvarol a szerelmes kémikus; • mi a karikagyűrű titka; • hol vannak a Földön a tökéletes helyek egy     Valentin-napi légyottra; • mit keres az ólomszív a könyvtárban?

BUÉK 2015 - Válogatás az előző évek elszólásaiból

2014.12.29.

Az év végéhez közeledvén szeretnénk vidám perceket szerezni Olvasóinknak a lenti "szösszenetekkel", melyeket az iskolánkban tanító pedagógusok jegyeztek fel az évek során, videónkkal pedig összefoglalót szeretnénk nyújtani az idei év főbb eseményeiről. Köszönjük, hogy megtiszteltek bennünket bizalmukkal és meglátogatták honlapunkat!  Reméljük, hogy jövőre is visszatérnek hozzánk! Tanár: Diák: Hogyan lehet a krumplit szaporítani? Késsel. Tanár: Diák: Diogenész kint ült a hordója előtt.

A hattyúk tava az MMIK-ban

2014.12.28.

A december 19 – i matiné előadáson A hattyúk tava című balettet láthatták az érdeklődők a szombathelyi Attitude Balettiskola növendékeinek előadásában. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumból tíz osztály érkezett az MMIK-ba. A nézőtér megtelt, volt, akinek már csak a lépcsőn jutott hely… Az előadás követte az eredeti művet mind zeneileg, mind a történetet tekintve. A koreográfiát a diákok tudásához, létszámához, korához igazítva tanárnőjük, Fuchs Gabriella Krisztina diplomás balettművész és koreográfus  készítette. A ruhákat részben a világhírű kijevi balett

Újraélesztési oktatás a KDG-ben - 2014

2014.12.17.

A „Szombathely, a segítés városa” program keretében 2014. december 14-16 között immár harmadik alkalommal tartottunk újraélesztés oktatást a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban. A három nap alatt iskolánk 19 osztályának tanulói felelevenítették alapfokú újraélesztési ismereteiket, annak technikáját és fontosságát. A program végrehajtását a biológia szakos és testnevelő tanárok irányították. Tanulóink komolyan vették a feladatot, hisz tudják, bármikor kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy rajtuk múlik egy másik ember élete, aki akár valamelyik családtagjuk is lehet.

Karácsony szelleme beköltözött a KDG-be

2014.12.12.

Gyönyörűen feldíszített, illatozó osztálytermek várják a diákokat és a tanárokat. Aki nem tudja, hogy most zajlott le a karácsonyi osztálydíszítő verseny, azt hiheti, hogy gondos angyal-kezek szépítették meg az iskolát. Nagyon jó érzés belépni a karácsonyi hangulatot árasztó osztálytermekbe, egy kicsit olyan, mintha egy elvarázsolt világba érkeznénk. Gratulálunk, nagyon szép lett minden! Az idei évben az osztálydíszítő verseny első három helyezettje: 1.         9. K 2.         9. Kny 3.         12. D A nyertes osztályok felelésmentes napokat kaptak: az első helyezett osztály díja 4, a másodiké 3, a harmadiké pedig

Kanizsais diák is képviselte Vas megyét az Országos Diákparlamenten

2014.11.30.

2014. november 21-23. között Székesfehérváron rendezték meg az Országos Diákparlamentet, amelyen a megyénket képviselő 8 delegált között Ujvári Bence, kanizsais diák is részt vett.  Az Országos Diákparlamentet az oktatásért felelős miniszter háromévenként hívja össze. A diákoknak lehetőségük nyílik véleményt alkotni őket érintő témákról, majd ajánlást megfogalmazni iskolai, megyei, majd országos szinten. Az egyes iskolák véleményét 1-1 diák képviseli a megyei diákparlamentben, ahol egy közös ajánlás

Szent Márton nap a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban - 2014

2014.11.30.

A 316-ban (más források szerint 317-ben) Savariában született Szent Mártonra emlékezve iskolánk tanulói kiállítást látogattak, szakirodalmat olvastak, majd írtak egy tesztet, amit B Balogh Éva tanárnő és Tar Doroti 11. b-s tanuló állított össze. Osztályonként készítettek tablókat is a nemes lelkű hittérítő életével, legendáival kapcsolatban, amelyeket az iskola első emeleti folyosóján állítottak ki. Díjazottak lettek: A libás plakát - 10. C , a három részből álló írásos mű - 9. KNY, a harmadik plakát  - 12. K (Sipos Melinda, Sipos Boglárka).

Marton-napi vetélkedő és logó készítési pályázat - 2014

2014.11.15.

Megérkeztek a pályaművek a hét elején meghírdetett: Készíts el a Márton-nap KDG-s logóját ! pályázatra, amelyeket a lenti képekre kattintva lehet nagyobb méretben megtekinteni.   A B C D E A Bíráló Bizottság összeült és dolgozik, az eredmények hamarosan kihirdetésre kerülnek ! Ugyancsak készül már az összefoglaló a Márton-naphoz kapcsolódó iskolai rendezvényről. Az osztályok által készített, Szent Márton életútját bemutató plakátokat az alábbi videónkban gyűjtöttük össze, hogy azokat mindenki megnézhesse:

Halloween az iskolában

2014.10.28.

Néhány éve Magyarországon is divattá vált a Halloween, amelyet október 31-e estéjén ünnepelnek. Angol szakos tanáraink minden évben megemlékeznek erről az angolszász ünnepről, idén pedig a 9. osztályok kapták feladatul, hogy díszítsék fel tantermüket a Halloween szellemében. A gólyák, időt és energiát nem sajnálva, kreatív dekorációkat készítettek.  Sajnos sokáig nem maradhatott fenn, de a mai technikával megörökítettük a díszeket, melyeket a mellékelt videóban tekinthetnek meg. A vidám Halloween után - november 1-én - emlékezzünk meg a  Mindenszentek ünnepéről, amelyet a katolikus keresztény világ  ünnepel.

Gólyaavató - 2014

2014.10.21.

Minden évben mire a kilencedikes diákok megszokják a középiskolát, megismerik tanáraikat, próbálják elfogadni és megszeretni egymást, máris hatalmas feladat elé kerülnek. Az egész iskola előtt bizonyítaniuk kell, hogy ők valóban ide tartoznak és jó helyre jöttek.   2012-ben a mi osztályunk bizonyult a legügyesebbnek, ezért idén miénk volt a megtiszteltetés, hogy felavathassuk az iskolánkba érkezett kis fiókákat. Eleinte jó bulinak tűnt, hiszen már a kupa megszerzése után azon gondolkodtunk, mi hogyan fogjuk megszervezni a kilencedikesek fogadását.

Oldal

..10 11 12 13 14 15 16 17  

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek