Velünk történt

"Katonák a múltból” - Rendhagyó történelemórák a Katonasuli keretében!

2017.04.06.

Hétfőn reggel egy nagy autó érkezett iskolánk elé, benne két katona, Ugray Csaba és Panykó Mihály, akik a Győri Honvéd Hagyományőrző Egyesület tagjai immár évek óta. Céljuk, hogy szemünk elé tárják kis hazánk bátor katonái hogyan is védtek minket és a földet ahol élünk, az első világháború idején.

Osztályfőnöki óránk keretében szerdán ellátogattunk a Szombathelyi Televízióba

2017.04.03.

Azt hiszem, igazán jó élményben volt részünk, érdekes volt számunkra, amiket láttunk és hallottunk. És elmondhatjuk magunkról, hogy betekinthettünk a kulisszák mögé. Megnéztük a különböző munkafolyamatok helyszíneit, és mindent be is mutattak nekünk. Úgy gondolom, mindannyiunk nevében

Visszatekintés - 12.K / 2017

2017.04.02.

Nyolcadikos koromban én sem tudtam, „mi akarok lenni, ha nagy leszek”, de úgy gondoltam, a biztos nyelvtudás elengedhetetlen. Ezért felvételiztem a KDG két tanítási nyelvű osztályába, bevallom, eleinte félve. Attól tartottam, nem tudok elég jól angolul ahhoz, hogy ezen a nyelven tanuljak néhány tantárgyat, feleljek, és a dolgozatokat is angolul írjam.

Nehéz lenne felsorolni a négy év összes történését! - 12.B / 2017

2017.03.30.

Így érettségi előtt - ami életünk első nagy megmérettetése lesz - biztosan mindenki visszanéz egy kicsit. Megállunk, és még élvezzük egy pillanatig a gimnazista létet! Most, hogy összeszoktunk, tudjuk, mi hogy működik, nehéz elszakadni iskolánktól. Valamennyien elvárásokkal, tervekkel, konkrét

A Víz Világnapja - „Szennyvizek? Tiszta vizet!”

2017.03.24.

Ha nincs tiszta víz, akkor nincs víz. Ha nincs víz, nincs élet. Ez volt a szlogenje 2017-ben a Víz Világnapjának. Országszerte zajlottak versenyek, események ebben a témakörben. Szombathelyen tizenkettedik alkalommal rendezte meg a Szombathelyi Szolgáltatási Szakképzési Centrum Oladi Szakgimnáziuma és

Tavaszköszöntő kísérletek a Gayer-parkban

2017.03.24.

Március 21. a csillagászati tavasz kezdete. Ezen a napon a Nap az Egyenlítő magasságában halad át az égen, sugarai merőlegesek a föld forgástengelyére, éppen keleten kel, és nyugaton nyugszik, a nappalok, valamint az éjszakák hossza az egész földgolyón egyenlő. Innen a neve „napéjegyenlőség”.

Március 14. - Pí nap

2017.03.23.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium reggele nem teljesen hétköznapi módon kezdődött... Ugyanis, mint minden évben az iskolákban megemlékeztünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról. A diákok kokárdát hordva, szolid, ünnepélyhez méltó ruhában érkeztek. Az első óra keretében egy fantasztikus műsornak lehettünk a tanúi. A 10.B-sek remekül begyakorolt

PI-maraton a KDG-ben

2017.03.20.

Ha március 14., akkor 3,14159265…  Tudja valaki folytatni? Akár 100 jegyig?   Pothurszky Géza sárospataki költőnek ez nem jelenthet gondot…, de ma már a KDG-s diákoknak sem, hiszen elszavalták a költő versét, amely a PI számjegyeit kódolja. Szavai sorban annyi betűből állnak, amennyi a PI következő számjegye: 3....1....4......1.....5.........9........2.

Osztályunkban járt Horváth Nikoletta és hű társa, Lili a vakvezető kutya

2017.03.16.

A múlt héten fontos esemény zajlott le a 10.C életében.  Vendégünk  volt Horváth Nikoletta, alias Vakvagány egy kötetlen, baráti beszélgetés alkalmával. Sokunknak ismerősen csenghet e név, már a Vas Népében megjelenő cikkei révén, valamint nemrégiben kiadott Öröm ABC című könyve által is.

Irodalomóra a parkban

2017.03.10.

Néha jó kiszakadni a mindennapokból és csinálni valami különlegest. Így tettük mi is egy irodalomóra keretén belül. Egy átlagos órának indult, ám amikor a tanár úr szólt, mindenki meglepődött: „Vegyetek kabátot, hozzatok füzetet, tollat és 2 perc múlva találkozunk a portánál!” Senki sem tudta, mi lesz. Különböző tippek érkeztek, hogy vajon hova mehetünk.

Miért szeretünk a laborfoglalkozásokra járni?

2017.03.05.

Mindig is érdekeltek a laborfoglalkozások, mivel előfordulhatnak olyan kísérletek, melyek érdekelnek minket, közben bővíthetjük tudásunkat, elemezhetünk és saját magunk is elvégezhetjük.   Többször előfordult, hogy olyan kísérleteket mutattak be tanáraink, amelyekre még fakton sincs idő olyan részletesen

Dolgozz a jövődön! – A munka világa

2017.02.26.