Kanizsai Dorottya Gimnázium

Az új tanév nulladik napja - találkozás a Parkerdőben

Mindegy, hogy próbáljuk nyújtani a nyarat, előbb-utóbb eltelik. De jól van ez így, unalmas lenne, ha mindig ragyogna a nap és senki nem mondaná meg, mi is az arra a napra szánt feladat. Bármennyire is tagadják a gyerekek, ők is várják a találkozást a régi, vagy éppenséggel az új osztálytársakkal, hogy elmesélhessék nekik, mi is történt velük a nyáron, illetve folytathassák a júniusban abbamaradt beszélgetést.
A Kanizsai Dorottya Gimnázium 9. évfolyama ma egy kicsit elébe ment az eseményeknek, és már szeptember elseje előtt megtörtént a nagy találkozás, mégpedig rendhagyó módon és helyen, a Parkerdőben.

Az arra járók biztosan meglepődtek, amikor a máskor szinte kihalt útszakaszon hosszú tömött sorokban követték egymást az autók, amelyek a diákokat szállították. 9 óra után pár perccel már mindenki megtalálta osztályfőnökét és kezdődhetett az ismerkedés. A diákok véletlenszerűen párokba rendeződtek és igyekeztek megtudni minden lényeges információt egymásról, hogy aztán majd a többiekkel is megosszák őket. Sok nevetéssel és jó kedvvel telt el az erre szánt egy óra. Jó volt látni, ahogy örültek egymásnak.

A program második fele egy laza séta keretében zajlott, ahol folytatódott az ismerkedés és információszerzés. A két tanítási nyelvű osztály tanulói teljesen autentikus forrásból meríthettek, mert az idén végzett osztály néhány tanulója eljött, hogy segítse a régi-új osztályfőnök munkáját.

Tanárok és diákok egyaránt jól érezték magukat ezen a délelőttön. Csütörtökön aztán megkezdődnek a dolgos hétköznapok, remélhetőleg hasonlóan sok nevetéssel!
 
 
2016.08.29. Lovassné Vass Enikő
 
 

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek