Kanizsai Dorottya Gimnázium

Európai Mobilitási Hét 2016 - szombathelyi programok

Az európai autómentes nap egy 1998 óta minden évben szeptember 22-én megtartott – a társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott – rendezvénysorozat, amely fel kívánja hívni a városlakók és a városvezetés figyelmét
 
    a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra,
    a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására,
    a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire,
    a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.
 
Az európai autómentes naphoz szorosan kapcsolódik az európai mobilitási hét rendezvénysorozata, amelyet 2002 óta minden évben szeptember 16. és 22. között rendeznek meg. A települések az Európai karta (Charta) aláírásával és az abban foglaltak vállalásával csatlakozhatnak a kezdeményezéshez.
 
A rendezvény egyik hosszú távú célkitűzése az, hogy rávegye a rendszerint autóval munkába, iskolába vagy kikapcsolódni járó polgárokat, hogy az utazáshoz fenntartható alternatív közlekedési módokat vegyenek igénybe. Ilyen módon hozzá kíván járulni a polgárok egészségének és életminőségének javításához.
 
Az európai mobilitási héthez kapcsolódó szombathelyi programokról az alábbi linkekre kattintva lehet további információt megtudni.

 
2016.09.15. Forrás: Wikipédia
   

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek