Kanizsai Dorottya Gimnázium

Gólya lettem...

Szeptembertől egy új időszak kezdődik az életemben, ugyanis középiskolás lettem, a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumban.

Az új osztállyal való találkozástól izgultam, de már az évnyitó előtt találkozhattunk a Parkerdőben. Az odaút is kalandos volt aznap reggel, ugyanis kiderült, hogy a buszunk mégsem fog elindulni, csak pár órával később. Tenni kellett valamit... Végül sikeresen kijutottunk. Éppen időben értünk ki, és megtörtént a várva várt első találkozás... Zsongott a Parkerdő a sok Kanizsais "kisdiáktól", hiszen az egész kilencedik évfolyam ott volt. Elvonultak az osztáyok és a bemutatkozás is megtörtént.

Az évnyitó napja is eljött... Reggel izgulva és bizakodva indultam el, de valami új és jobb reményteli gondolatokkal. Pár újdonsült osztálytársammal találkoztam az iskola előtt, és megtörtént... átléptem a hatalmas vaskapu "küszöbét", ami mellett már felsős korom óta úgy mentem el, hogy egyszer én is nap mint nap itt fogom kezdeni négy évig a mindennapjaimat. Felmentünk az osztálytermünkbe az 1. emelet 55-ösbe. Még utoljára megálltam, vettem egy nagy levegőt és bementem. Nagyon jó érzés volt látni a többieket, akiket négy évig a kis családomnak fogok tekinteni.

Osztályfőnökünk eljött értünk és lesétáltunk az udvarra, ahol hamarosan kezdődött is az évnyitó. Igazgató Úr rövid és tömör beszéde után sok sikert kívánt és az osztályok egy kedves dalra vonultak vissza a termükbe. Három egymást követő osztályfőnöki óránk volt, megbeszéltük a legfontosabb tudnivalókat. De a nap még közel sem ért véget. Hátra volt még a tankönyvek kiosztása, ami gyorsan és zökkenőmentesen zajlott. A többiekkel addig tovább ismerkedtünk, és nagyon jól éreztem magam aznap a társaságukban.

Az első pár hetünk azzal telt, hogy megismertük a csengetési rendet, a tanárainkat, az órákon való szokásaikat, és a tanórák különböző termeinek útvonalait. Már az ötödik hetünkket kezdtük a gimiben, megvoltak az első felelések, házi feladatok kiosztása. Pár szóval.. Véget ért a beszoktatási időszak...

Lassan eljön a gólyaavató ideje, amire hamarosan már mi kilencedikesek készülődünk. További eseménydús, KDG-s mindennapokat kívánok minden diáktársamnak!
 
2016.09.28 Kovács Eszter 9.C
   

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek