2016. Ízlelgetem. Idegenül hangzik. Még a 2015-öt sem szoktam meg igazán. Megint egy szökőév, egy újabb Olimpia! Vajon mi vár ránk jövőre? Mi lesz Európával? Merre megy a világ?
Szerencsénk van! A mi iskolánk még mindig a béke szigete! Hogy miért mondom ezt? Jó közösséget alkotunk. Tanuló és tanuló, tanuló és tanár, tanár és tanár képes együtt dolgozni, hogy elérjék a közös célt.
Ha visszatekintünk az elmúlt évre, magunk is meglepődünk azon, mennyi mindent zsúfoltunk 365 napba. Számtalan versenyt, kirándulást, vizsgát, sport- és szórakoztató programot szerveztünk mi magunk, illetve segítettük tanulóinkat, hogy eljussanak a mások által hirdetett eseményekre. Mindenki találhatott kedvére valót a kínálatból.
Persze ne feledkezzünk meg az első számú feladatról, a tanulásról, illetve annak támogatásáról! Ezen a téren is mozgásban van minden! Tanáraink nyitottak az új módszerek alkalmazására, hisz a legfontosabb az, hogy testileg és lelkileg egészséges, jó ismeretanyaggal rendelkező, és azt alkalmazni képes fiatalokat bocsássunk el négy év múlva. Lehetőséget kínáltunk és kínálunk tehát arra, hogy a hiányosságait pótolhassa mindenki, aki szeretné, de arra is, hogy szárnyaljon, aki valamilyen területen tehetséges. Elmondhatjuk, hogy gyökeret vert nálunk az angol két tanítási nyelvű tagozat, hisz az idei tanévben teljessé vált, s júniusban leérettségizik az első osztály.
Büszkék vagyunk énekkarunkra, versmondóinkra, sportolóinkra és az őket felkészítő tanárokra. Nemkülönben arra, hogy számos kollégánk szervez nagyszerű kirándulásokat, amihez most egy megnyert pályázat is segítséget nyújt. A sorból kiemelhetjük az EUROWEEK-et, amelyen évek óta iskolánk képviseli Magyarországot, méghozzá nagyon sikeresen. Természettudományos laborunk fantasztikus programokat kínál az érdeklődőknek, ahol a mindennapokba integrálja a tudományt, megmutatva, milyen fontos a fizika, kémia és biológia. Jól működik a Katonasuli is, hasznos ismereteket nyújtva a diákoknak a honvédelem területén.
A 100. évfordulóra készülődve, annak első mérföldköveként elindítottuk a Tea és Tudomány előadássorozatot, ahol a Kanizsaihoz kötődő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó vendégekkel tölthetünk egy röpke órát, megnyitva az iskola kapuját a város előtt is. Az összefogás szép példája ez, hisz pénz nélkül, puszta lelkesedéssel valósítjuk meg. Aki eljött, nem csalódott, s ez minden bizonnyal így lesz a továbbiakban is, hisz számtalan olyan név szerepel már a listánkon, amelyek tulajdonosa garantálja a rendezvény sikerét.
Mindezekhez persze egy olyan tanári gárdára van szükség, amelyik nem fél a munkától, kreatív és szereti a diákokat. Teszi a dolgát a nehézségek közepette is. Nekünk ilyen van.
Végül, de nem utolsó sorban, büszkék vagyunk honlapunkra is! A 2014. őszi kezdetek után, a 2015-ös az új honlap első éve.
Ha visszaolvasnak, megismerhetik a KDG életét, mert minden fontos eseményről felkerült egy beszámoló.
Eredményes évet zárunk, és nincs más hátra, mint hogy köszönetet mondjunk mindazoknak, akik bármilyen módon támogatták gimnáziumunkat! Akár pénzzel, akár munkával, akár jó tanáccsal, vagy jó szándékú kritikával! Mindennek örülünk, ami előre viszi az iskola szekerét!
Bízva abban, hogy továbbra is mellettünk állnak, nagyon boldog 2016-os évet kívánok minden olvasónknak a Kanizsai Dorottya Gimnázium közössége nevében!