Kanizsai Dorottya Gimnázium

Jótett helyébe jót várj!

A Kanizsai Dorottya Gimnázium az a hely, ahová szeretnek visszajárni a diákok. Még évekkel az érettségi után is be-beszaladnak egy pár szóra osztályfőnökeikhez, tanáraikhoz. Néha kérni jönnek, máskor segíteni.

Különösen jó dolog az, hogy a nemrég végzett diákok visszajönnek azért, hogy utódaiknak beszéljenek az egyetemről, ahová járnak és úgy általában az egyetemista létről.A választás előtt állók így valóban autentikus információkhoz jutnak, ami nagymértékben megkönnyíti a dolgukat.

Ebben a tanévben járt már nálunk orvostanhallgató, pszichológus, tolmács és fordító, marketinges, dietetikus, gyógypedagógus, hangtechnikus, turisztikai szakember, mérnök és informatikus hallgató. Közülük többen ausztriai egyetemeken tanulnak, ami nagy segítséget jelent a szintén oda igyekvő végzősöknek.

A pár éve, vagy éppen még tavaly is gimnazista diákok meglepő felkészültséggel és határozottsággal álltak társaik elé, akik feszült figyelemmel hallgatták őket. A praktikus tanácsoknak és a facebookon folytatódó kapcsolatnak nagy hasznát vehetik a továbbiakban.

Mi pedig büszkék lehetünk arra, hogy diákjaink nem feledkeznek meg az alma materről és mindig meghallják hívó szavát. Hálásan köszönjük segítségüket és várjuk őket a továbbiakban is. Tanulmányaikhoz és munkájukhoz sok sikert kívánunk és reméljük, hogy mindenhová elviszik a Kanizsai jó hírét!
 

Lovassné Vass Enikő

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek