KDG-s siker a Szent Márton Novellaíró pályázaton

A Szülőföld Kulturális, Sport ès Örökségvédelmi Egyesület Szent Márton Novellaíró pàlyázatot írt ki Általános Iskolás ès Középiskolás diákoknak!

Az Oladi Általános Iskola évek óta baráti kapcsolatban van csíkszeredai diákokkal, ezèrt a pályázat nemcsak országosan lett meghirdetve, hanem a határon túli diàkok is jelentkezhettek rá.

Szent Màrton szellemi hagyatéka címmel "Én hogyan tudok segíteni" kicsik és nagyok egyaránt kipróbálhatták tudásukat.

A pályázat eredmènyhirdetésére 2016. november 11-én Szent Márton napján került sor.

Középiskola kategóriában Kudler Szilvia 12. osztàlyos tanuló I. helyezést ért el. Felkészítője: Szandtner Péter tanár úr volt.

Itt olvasható a nyertes novella első oldala, ide pedig a második oldal búj el. smiley

2016.11.18. Nagy Tamás