Képzőművészeti Kiállítás - 2015

Tegnap délután tartották a Vas megyei Középiskolások Képzőművészeti Kiállításának megnyitóját a NyME Savaria Egyetemi Központ "C" aulájában, amely megmérettetésre közel 250 pályamű érkezett a megye tíz középiskolájából és ezek közül 86-ot választott ki a zsűri, amelyek a tárlat anyagát alkotják.

Ebben az évben három kategóriában nevezhettek a diákok, ismertette a pályázat feltételeit Nagy Tamás, a Kanizsai Dorottya Gimnázium tanára, a kiállítás fő szervezője.

Az elsőre a klasszikus irányt képviselő alkotásokat, a másodikra szabad gondolkodásban és technikával készített műveket, míg harmadikra digitális technikával készült képekkel lehetett pályázni.

Nagy Tamás megnyitó beszédében kiemelte, hogy fontos szerepe van ennek a rendezvénynek  a fiatal művészpalánták életében, mert kiinduló pontként szolgálhat, ösztönözheti őket abban, hogy folytassák tevékenységüket, valamint inspirálhat másokat mind az alkotásban, mind pedig abban, hogy merjék megmutatni a közönségnek a tehetségüket.

Az idei év díjazottjai:

Jurisics Miklós Gimnázium: Horváth Eszter, Dalos Dorottya, Busa Máté, Kővári Edit,
Auer Alexandra, Illés Dorottya
Kanizsai Dorottya Gimnázium: Juhász Viktória, Papp Laura Kinga, Papp Gábor
Nagy Lajos Gimnázium: Baráth Noémi, Kondor Rebeka
NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium: Novinszky Judit
Premontrei Szent Norbert Gimnázium: Takács Petra

Kérjük látogassanak el az ingyenesen megtekinthető kiállításra,
amely
2015. május 30-ig várja a látogatókat  !

Az internetes portálokon az eseményhez kapcsolódó fényképeket a lenti logókra kattintva érhetik el.