A napokban sok elegánsan öltözött diákot lehetett látni a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban, ami nem a véletlen műve, hanem az első tavaszi vizsgaidőszak jele. Harmadik éve ugyanis ilyenkor rendezzük meg a nagyon sikeres „Kisérettségit”, illetve most zajlanak a régóta szokásos osztályozó vizsgák azon tanulók számára, akik előrehozott érettségit szeretnének tenni.

Komoly erőpróbát jelentenek ezek a vizsgák, de egyben fel is készítenek az igazi érettségire és az egyetemi tanulmányokra. Megtanulható, megtapasztalható a vizsgahangulat, a stressz, a vidámság, a siker édes és a kudarc keserű íze, most még valódi tét nélkül.
Tanulóink nagyon komolyan veszik ezt a megmérettetést, és mindenki igyekszik képességei szerint a legjobban felkészülni. Erről ma személyesen is meggyőződhettem a német illetve a történelem vizsgák alkalmával is. Csak gördülékeny és jól felépített feleleteket hallottam. Örömmel néztem az igyekeztet, ahogy a jelöltek megpróbáltak felnőni a feladathoz.