Az utolsó napok már nagyon nehezen teltek, de végre megkezdődött az írásbeli érettségi. Ki-ki másként élte át az első két vizsganapot. Vannak, akik már tavaly kipróbálták magukat, amikor előrehozott érettségit tettek, de a legtöbbeknek ez volt az első igazi megmérettetés.
„Hétfő reggel mindenki izgalommal lépett be az iskolába. Volt, akin ez kevésbé, volt, akin jobban látszott. Luttenberger tanárnő még odajött, hozzánk, hogy csak nyugodtan, ügyesek leszünk. Ahogy nekiláttunk, azt hiszem, mindenki megnyugodott. Könnyű, jól teljesíthető szövegértést kaptunk. A második fele sem volt nehéz, legtöbben talán a novellaelemzést választottuk, de az érvelés is érdekes témát hozott. Ezután megijedtem, hogy mi vár rám matekon. Egy könnyű magyar után, egy nagyon nehéz matek?? Reggel nem is tudom, hogy a matektanárunk vagy mi izgulhattunk jobban. Végül is, matekon is teljesíthető feladatok voltak. Most már csak azt remélem, hogy a többi nap sem lesz nehezebb.” HJ
„Az első nap lazán ment, és a megoldási útmutató szerint nincs okom az aggodalomra. Ennek köszönhetően nyugodtan érkeztem meg a második napi megmérettetésre, gondolván, hogy az előző év miatt idén könnyű feladatsort kapunk. Hát nem így lett. Csalódott vagyok, mert rengeteg időt és energiát öltem bele a felkészülésbe. Kicsit most úgy érzem felesleges volt, mert egyáltalán nem úgy sikerült, ahogy elvártam volna magamtól. Szerencsére az első résszel nem volt gond, de az előző éviekhez képest sokkal nehezebb volt a második rész. Az eredmények nem fogják tükrözni a tanulók valós tudását.” XX
„A magyar szövegértés rendkívül könnyű volt, a második részben pedig örültem a Tamási Áron novellának, mert már más hasonló szerkezetű művét is olvastam. A matek becsapós volt, a választható feladatokig átlag alatti, majd a nyakunkba zúdították a kombinatorika, valszám és koordinátageometria feladatokat, ami sokaknak okozott kellemetlen meglepetést. Szerencsére idő volt bőven, így le lehetett küzdeni az akadályokat.” DB
„Véleményem szerint a hétfői magyar érettségi közepes nehézségű volt, a legnagyobb problémát az idő rövidsége jelentette a szövegértés feladat megoldásakor. Az esszé témákról nehéz lenne úgy beszélni, hogy könnyűnek vagy nehéznek találtam, ugyanis ez embertől függő, de biztos, hogy mindenki megtalálta a hozzá közelebb álló témát! A matematika érettségiről is vegyesek az érzéseim, főként az első 45 perces részben találkoztam 1-2 becsapós feladattal, de aki nyugodtan állt hozzá, és oda tudott figyelni, annak nem jelenthetett nagy gondot. Történelemből a kifejtős részek közül könnyen lehetett választani, jó témakörök voltak megadva, az első 12 feladat viszont változó nehézségű volt. A források szerencsére sokat segítettek itt is és az esszéknél is egyaránt!” NB

Egybehangzó vélemények szerint a matematika feladatsor első része könnyűre sikerült, a második rész viszont nehéz volt. Az emelt szinten vizsgázók mind magyarból, mind matematikából nehéznek ítélték az idei próbát. Egy dolog jelenthet vigaszt: Mindenki ugyanazokat a feladatokat kapta, így itt igaz a mondás: Egyenlő pályák, egyenlő esélyek! Senki ne keseregjen tehát! Ha hibázott is, számtalan lehetősége nyílik még a javításra, s ha valóban akarja, végül eléri célját!