Kanizsai Dorottya Gimnázium

Országos NETFIT felmérés az iskolában

Csütörtök reggel a másnapi ünnepségre készülődve elindultam a tornaterem felé, hogy feltérképezzem  a fényviszonyokat. Ahogy közeledtem, zeneszóra lettem figyelmes.  Mivel  a szalagavatói próbák ideje lejárt,  Aerobic  foglalkozásra számítottam.

Ahogy beléptem, tévedésem nyilvánvalóvá vált, hisz néhány fiú „szaladgált” fel- és alá a teremben, hangos zeneszóra. Aztán meghallottam a számlálást: 51, 52, 53….. És minden egyes körnél rivalgás a nézők részéről. Egyszer csak kidőlt az első futó. A többiek tovább rótták a hosszakat. Még nem értük el a százat, amikor már csak egy legény volt talpon a „gáton”: Németh Dániel 10. C osztályos tanuló.

A teremben most már mindenki őt figyelte és buzdította. Minden hossz után hangos taps díjazta teljesítményét. Most már én is kíváncsi lettem, meddig bírja. 110, 111, 112! Na még egy kicsit! Döntsd meg a rekordot! És sikerült! 114 hossz, ennyit eddig még senki nem futott le az iskolában. Elismerésre méltó teljesítmény!

Megkérdeztem a testnevelő kollégákat, mi volt ez. Kérésemre Kovács Balázs tanár úr elmondta, hogy az ingafutás az országos NETFIT felmérés része. Egy hossz 20 méter, amit egyre növekvő iramban kell teljesíteni. Gyilkos feladat, rosszabb, mint a COOPER teszt.

Danival is váltottam pár szót. Kiderült, hogy a Haladásban focizik 4-5 éve, vagyis rendszeresen sportol. A jó eredmény tehát nem a véletlen, hanem a befektetett munka eredménye, hisz rengeteg kilométer van már a lábában. Dicséretes, hogy nem adta fel, nem unta meg, kitartott ameddig csak bírta.

Öröm volt látni, mennyire örültek a többiek Dani sikerének! Igen, siker az, ha az ember legyőzi önmagát és kitart a végsőkig.
Még akkor is, ha nem dönt meg semmilyen rekordot. Dani rekordja azonban most megdöntésre vár, lehet próbálkozni!
 
   
LVE 

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek