Kanizsai Dorottya Gimnázium

PI – áll(gat)tunk

Furcsa emberek ezek a matematikus – félék!
Képesek megünnepelni és megünnepeltetni egy számot…! Persze miféle ünnep lehet ez? Rendezvényeket, vetélkedőket, konferenciákat szerveznek, ahol versenyezve elmondják „a” szám számos tizedesjegyét és számos matematikai könyv is ilyenkor jelenik meg…

Még az a szerencse, hogy egyre szélesebb körben elterjed, hogy ilyen alkalmakkor az ünneplők közösen elfogyasztják az eseményre készített gyümölcsös pitéket!

Bár, pi–te evés a KDG-ben az idén elmaradt, helyette szellemi táplálékkal lepték meg a szervezők a diákokat.

Kapott csemegét a fül, hiszen Horváth Ármin vezetésével a KDG alkalmi zenekara lejátszotta a pi – jegyeit; kapott csemegét a szem, hiszen a 9. kny tanulói egyénileg tervezett számokkal jelenítették meg a talán legismertebbnek tekinthető irracionális szám első 29 számjegyét, s kapott csemegét az agy is, hiszen a PI – formance-on sikerült elszavalni Merklin Ferenc tanár úr irányításával minden idők legjobb mnemotechnikai PI- versét. Kaphat csemegét a kéz is, ha valaki kirakja a kiállításon a PI – mozaikot.
 
A nap során több rekordot is sikerült felállítani:
 Tudomásunk szerint Szász Pál versét a KDG-ben szavalta el egyszerre, egy időben a legtöbb diák!
  Tudomásunk szerint a KDG-ben „írták” le a környék legnagyobb PI – betűjét!
Tudomásunk szerint délután a laborban Kovacsics Bernadett tanárnőnek sikerült a legrövidebb idő alatt megtanítani a fehérjeszintézist vegyes életkorú hallgatóságnak.
 
Az idei pi – naphoz tartozó Csodák Folyosója kiállítás pi- ctureit március 18-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

A KDG-s rendezvényről több helyi internetes portál is beszámolt. További fotók a cikkekben találhatóak:
 
 
Sinkó Andrea
Fotó: Vaskarika.hu


 

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek