Kanizsai Dorottya Gimnázium

Századik tanévét kezdte a Kanizsai Dorottya Gimnázium

Még ragyogóan süt a nap és minden jel arra mutat, hogy nincs vége a nyárnak, de mindez csalóka ábránd, mert elindult az új tanév. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumban nem is akármilyen, hanem éppenséggel a századik. Felemelő érzés egy ilyen patinás intézményben tanítani vagy tanulni.

Persze azért ez a tanév is olyan, mint a többi, tanulni kell, házi feladatokat írni, versenyezni, vizsgázni, de ha lehet, szórakozni is.
A KDG rengeteg lehetőséget kínál diákjainak minderre. A Kanizsai az a gimi, ahol mindig történik valami! Még nyáron is!
Végre a lányok is kaptak egy V.I.P. mellékhelyiséget az új tanévre ! :)

A tanévnyitó ünnepség rövid, de frappáns volt, és a „De nehéz az iskolatáska…” kíséretével mindenki elfoglalta régi-új termét. Vidám nevetés, beszélgetés és nyüzsgés töltötte meg az iskolát. Az osztályfőnökök megtartották az első eligazítást, kézbe kerültek a tankönyvek és lezajlottak az első tanórák is. Mindez persze még „lájtosan”, a nyár jegyében. Be kell melegíteni az igazi feladatokhoz, hogy pár hónap múlva újra eredményes évet zárhassunk!
 

2016.09.01. Lovassné Vass Enikő
   

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek