Kanizsai Dorottya Gimnázium

Városi Gólyaavató 2015 - Így láttuk mi

Múlt szombaton, február 28-án megrendezésre került a negyedik Városi Gólyaavató a szombathelyi Diákönkormányzat szervezésében.  Ahol azok a kilencedikesek versengtek egymással, akik a saját avatójukon a legjobbnak bizonyultak.
Idén a Kanizsai Dorottya Gimnáziumot a mi osztályunk, a 9.kny képviselhette.

Ezúttal a rendezvény témája a „Bazi nagy lagzi” volt. Pár héttel ezelőtt minden osztálynak ki kellett húzni azt az országot, amelynek esküvői szokásait prezentálják majd. A mi osztályunk Görögországot kapta, valamint előfeladatként egy fátylat és egy tortát kellett készítenünk.

A legtöbb energiát a műsorunkba fektettük, melyet Athén és Spárta ellentétére alapoztunk. Egész héten gyakoroltunk, hogy szombaton a lehető legjobbat hozhassuk ki magunkból. A folyamat nem volt zökkenőmentes, akadtak konfliktusok, sőt még az utolsó pillanatokban is támadtak nehézségek.

De amikor a helyszínre érkeztünk, mindez feledésbe merült és csak arra koncentráltunk, hogy jól érezzük magunkat, és a lehető legjobban teljesítsünk.

A rendezvény a műsorok bemutatásával kezdődött. Elsőként az Orlay csapata adott egy kis ízelítőt az indiai kultúrából, majd az NLG következett. Harmadikként került ránk a sor. Az elején nagyon izgultunk, de a fellépésünk közben feloldódtunk. Az előadásunk nagy sikert aratott, de a lelkesedésünk és a figyelmünk egy percig sem lankadhatott, mivel a feladatok még csak ezután következtek. Végül a Savaria zárta a műsorok bemutatását. Az akadályok nagy részét továbbra is sikeresen vettük, és a hangulat sem volt utolsó.

A szünetekben és a feladatok között különböző műsorokkal szórakoztattak bennünket.  Nagy Jonathan bűvész varázsolta el a közönséget trükkjeivel, és részt vehettünk egy táncoktatáson is a Movement Academy jóvoltából.

Az est végére már nagyon fáradtak voltunk, de még várt ránk a „gólyaeskü” letétele, amit a hagyományoknak megfelelően különböző feladatok teljesítése közben kellett mondanunk. Majd elérkezett a várva várt eredményhirdetés. A zsűri jó néhány hatásszünet után hirdette ki a sorrendet. Mikor meghallottuk, hogy megnyertük a városi fordulót is, hatalmas ováció kerekedett, és büszkék voltunk, hogy a vándorserleg ismét a KDG-hez került.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a sok segítséget és a támogatást mindenkinek, de főleg a mentorainknak Pajor Adélnak, Tompa Dánielnek, valamint osztályfőnökünknek, Szemes Ildikó tanárnőnek és Szakály Maximiliánnak, akik segítettek még jobban összekovácsolni kis csapatunkat.

A rendezvényen készült fotók itt találhatóak: 1.fotósorozat , 2.fotósorozat3.fotósorozat


Kiss Fanni és Takács Kíra
Fotó: Nyugat.hu

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek