Kanizsai Dorottya Gimnázium

Életkép - Hegedűszó az iskolában

Péntek délelőtt a KDG-ben. Órára indultam, amikor a folyosón az egyik terem ajtaja előtt megláttam a kövön egy hegedűtokot. Felpillantottam a hegedűsre.

"Játssz valamit, akkor én is dobok egy kis pénzt a tokodba!" – mondtam. Megszólaltatta a hangszerét, én meg ígéretemhez híven bedobtam a zsebemben lapuló 30 Ft-ot a tokba.

"Jaj, de kár, hogy nem hoztam magammal a fényképezőgépet!" – bukott ki belőlem. "De várjatok, visszamegyek érte." Néhány másodperc múlva már újra ott voltam, most már a géppel.

A fiú, Sziklai Balázs, akkor már egy gyönyörű darabot játszott s a rögtönzött koncertnek népes közönsége is akadt. Az egész folyosó őt nézte és hallgatta.

Ez egy igazi jó pillanat volt, ami nem ritka a Kanizsaiban! Ez a mai bearanyozta a napomat és újra bebizonyosodott, hogy boszorkány vagyok, mert éppen ma vittem magammal a gépemet!

 

LVE  

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek