Érzékenyítő foglalkozáson jártunk

A fehér bot (vakok és gyengénlátók) nemzetközi napja október 15. Ennek kapcsán látogatott el iskolánk 10.c osztálya az Együtt élünk névre hallgató rendezvényre, melyet Szombathelyen élő több, sérültekkel foglalkozó érdekvédelmi szervezet hívott életre.

A diákok egy teljesen sötét szobában végeztek el hétköznapi teendőket, pl.: asztalt terítettek meg, ruhát hajtogattak, zoknit párosítottak, illatokat ismertek fel, stb. Sétálhattak letakart szemmel fehér bottal és vakvezető kutyával, megismerkedhettek a vakok írásával, játékaival, életüket segítő eszközökkel, ülhettek kerekesszékben. Felpróbálhattak olyan szemüvegeket, amivel jobban el tudják képzelni, mit is látnak a gyengénlátók.

A kétórás rendezvényen mindenki jól érezte magát, közelebb került a sérült emberekhez, és megfogalmazhatta magában, milyen szerencsés, hogy épnek született.

2021. október 21. Pezenhófer György