Kanizsai Dorottya Gimnázium

Évzáró 2016

Még javában zajlik a szóbeli érettségi vizsga, a tanárok a tanév lezárásán és értékelésén dolgoznak, de az alsóbb évfolyamosok számára pénteken a tanévzáró ünnepséggel és a bizonyítványosztással lezárult a 2015-16-os tanév.

A Himnusz eléneklése után Szabó Lőrinc Kísértetek című versét Vörös Dávid 9. kny osztályos tanuló mondta el, majd igazgató úr lépett az emelvényre, hogy megtartsa szokásosan rövid évértékelő beszédét.

Sajnálkozását fejezte ki, hogy idén először elmarad a várakozásteljes hangulat, hisz a digitális naplóból már mindenki értesült arról, milyen is lett év végi bizonyítványa. Néhány mondattal visszaidézte a tanév gazdag programjait és méltatta az elvégzett munkát.

Minden évfolyamnak más a feladata, aki ennek eleget tett, annak jöhet a megérdemelt pihenés és felkészülés a következő tanévre. Fontos, hogy szeptemberben mindenkit visszavárunk egészségesen és kipihenten, hogy az újabb év is legalább olyan sikeres lehessen, mint az idei volt.

Az évzáró megható pillanatokkal folytatódott, hisz ekkor vette át aranydiplomáját a gimnázium egykori diákja, Dr. Ekler Dezsőné Nagy Éva, tanítónő, tanár. Az egybegyűltek nagy figyelemmel és tisztelettel hallgatták a pedagógus tanító szavait.

Visszatérve a szokásos mederbe, következett a kiemelkedő teljesítmény nyújtó tanulók jutalmazása. A jutalmakat a Szülői Munkaközösségnek, a Kanizsai Dorottya Gimnázium Baráti Körének és „Jövőért” alapítványának, dr. Vári-Kovács József ügyvéd felajánlásának, valamint a megyei tankerületnek köszönhetjük.

Az évzárón készült fotóinkat Galériánkban tekinthetik meg.smileylaughwink


Jutalmat kapott:

Kiemelkedő versenyeredményéért:
 
Kelemen Mihály 10. b
Döbrösi Rebeka 11. b
Kiss Péter 11. b
Kudler Szilvia 11. b
A Szent Orsolya Gimnázium által szervezett regionális történelem versenyen elért I. helyezésért iskolánk csapata:
Vörös Dávid 9. kny megyei német versenyen 1. helyezés
Czirok Dániel 9. b megyei történelem verseny 2. helyezés
Horváth Anna 9. k Bolyai matematika verseny 3. helyezés
Rozmán Milán 9. k Bolyai matematika verseny 3. helyezés
Senviczki Ákos 11. k angol OKTV 2. forduló
Gulás Anna, Hegedüs Filoména,
Szecsődi Noémi 10. C
Megyei csecsemőgondozó csapatverseny 1. helyezés
 
Boncz Gyöngy 9. k osztályos tanuló bizonyítványát igazgató úr adta át. A tanév folyamán Gyöngy minden osztályzata jeles volt.


Kiemelkedő művészeti tevékenységért:
 
Mezősi Lucia 11. c osztályos tanuló


Kiemelkedő közösségi munkájukért az alábbi tanulókat jutalmazzuk:
 
Pajor Adél , Mentes Laura 11. k
Kovács Kinga Virág 9. k
Kudler Júlia, Kiss Péter és Pávolics Viktória 11. b


A KDG tanulói ebben a tanévben is kiemelkedő sportteljesítményt nyújtottak:
 
Kovács Benedek 10. b kosárlabda országos döntő 5. helyezett csapat tagja
Varga Krisztina 9. k gyorskorcsolyában országos 4. helyezett, csapata az 1. helyen végzett
Alpár Dénes 9. k tájfutás országos döntő 6. helyezett
Szabó Viktória 11. b vívás országos döntő 3. helyezett
Török Eliza 10. k atlétika, gerelyhajítás országos 6. helyezett
 

Lovassné Vass Enikő

 

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek