Már sokéves hagyomány az adventi osztálydíszítés iskolánkban. Minden tanulót megmozgat és becsempészi a karácsony hangulatát az ódon falak közé. Tanulóink nem fogynak ki az ötletekből, minden évben akad valami igazán kreatív alkotás. Idén a 11. K osztály vitte el a pálmát. Áder János is gratulálna a teljesítményhez, hisz műanyagpoharak újraértelmezéséből született a színváltós hóember.
A tanterem falára varázsolt műkorcsolyázó is nagyszerű ötlet, csakúgy, mint az ablakon betekintő rénszarvasok. Öröm látni, mennyire élvezik a gyerekek a díszítést, a Mikulás és krampusz szerepet! Idén még egy télanyó is akadt, jelezve, hogy Télországban is elkezdődött a harc a női egyenjogúságért.
A Diákönkormányzat ilyenkor szaloncukorral és csokoládéval kedveskedik az osztályoknak, még a tanári karnak is jut egy kis édesség, ha elénekelnek egy dalt a Télapó tiszteletére. A csinos krampuszlányok elmaradhatatlan kellékei ennek a napnak.
A termeket ebben az évben is szakértő zsűri pontozta. Lapzártáig nem kaptunk hírt a végeredményről, de nem hivatalos forrásból tudjuk, hogy több évi sikertelen próbálkozás után, idén, teljesen megérdemelten, a 11. K osztály nyert!
Akinek most nem sikerült, próbálkozhat jövőre, hisz a legnagyobb nyertesek azok a közösségek, akik együtt tudnak dolgozni a kitűzött célért, úgy, hogy közben jól szórakoznak!
Köszönet a szervezésért a Diákönkormányzatnak és vezetőjének, Szemes Ildikó tanárnőnek!