Kanizsai Dorottya Gimnázium

Újra újraélesztés! - 2015

A „Szombathely, a segítés városa” elnevezésű program keretében 2015. november 2. és 4. között, idén már negyedik alkalommal újraélesztési oktatást tartottak a szombathelyi mentőszolgálat szakdolgozói (Családi Olivér, Gadó Gábor, Tápler Péter, Balázs Szabolcs, Horváth Lajos, Horváth Balázs és Németh Dániel) a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban.

A programon mind a 17 osztály tanulói részt vettek. A felsőbb évfolyamok felelevenítették, a kilencedikesek pedig próbálták elsajátítani az újraélesztési ismereteket.

Az oktatók beszéltek az eljárás fontosságáról, megtanították az elméletet, majd a tanulók, igaz csak bábukon, gyakorlatban is kipróbálhatták az életmentő beavatkozást.

Horváth Balázs, a program egyik koordinátora elmondta, hogy ez a korosztály a legfogékonyabb erre a témára, így mindig szívesen oktatják a fiatalokat. Örült annak, hogy tanulóink ilyen nyitottak és befogadóak voltak, mert így könnyen ment a munka.

Újdonság volt, hogy az újraélesztés technikája mellett a félautomata defibrillátor használatát is megtanították. (Ilyen készülékkel nem rendelkezünk, iskolánkhoz legközelebb a Városházán található.) Megmutatták, mi a teendő, ha fuldokló emberrel van dolgunk, és hogy kell mentési testhelyzetbe tenni egy eszméletlen beteget.

Tanulóink végig figyelve és fegyelmezetten vettek részt a programon, ami nem meglepő, inkább megszokott dolog a Kanizsaiban.
Reméljük jövőre is lesz rá lehetőség, hogy valamennyien tovább mélyítsük tudásunkat. Persze a legjobb az lenne, ha soha nem kerülnénk olyan helyzetbe, amikor az itt tanultakat alkalmaznunk kell.
Kovássy Kata

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek