Beiskolázás gimnáziumunkba

Hatalmas érdeklődés a 100 éves KDG nyílt napjain

2017.11.24.

Szerdán a szombathelyi, csütörtökön pedig a vidéki nyolcadikosok és szüleik látogattak el iskolánkba. A vendégek száma még a legtapasztaltabb kollégákat is meglepte, legutóbb talán akkor voltak ennyien, amikor a demográfiai csúcs idejét éltük. A program mindkét napon igazgató úr tájékoztatójával kezdődött,

Ha november, akkor képzési vásár

2017.11.20.

A nyolcadikosok az idei tanév egyik izgalmas időszakát élik, hisz ezekben a hetekben zajlanak a nyílt napok a középiskolákban, és a múlt héten került megrendezésre a Képzési vásár is. A helyszínt most is az Oladi ÁMK biztosította, ahogy minden évben. A középiskolák célja ilyenkor, hogy megtöltsék a padokat a következő tanévre, így nagy a verseny.

Nyílt nap a KDG-ben - 2017

2017.11.08.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium Szombathely, illetve Vas megye legnagyobb gimnáziuma szeretettel hívja és várja az iskola iránt érdeklődőket a Nyílt napokra !   Dátum Kezdési időpont Tanulók - Iskolák 2017. november 22.   8.00 szombathelyi tanulók és szüleik 2017. november 23.   8.00 vidéki tanulók és szüleik Örömmel várjuk Önöket, várunk Benneteket a KDG-ben

Közelednek a nyílt napok és a Képzési vásár

2017.10.30.

Közelednek a nyílt napok és a Képzési vásár, vagyis elkezdődik az iskolaválasztás folyamata a nyolcadikosok számára. A gyereket érintő változások minden családban komoly fejtörést okoznak, hisz valamennyien a legjobb óvodát, általános és középiskolát szeretnénk kiválasztani csemeténknek.

Képzési vásár és Nyílt Napok - 2016

2016.11.21.

Az elmúlt két hétben lezajlottak a jövő évi beiskolázást befolyásoló két fontos rendezvény, a Képzési Vásár és a Nyílt Napok programjai. A Képzési Vásáron a gimnáziumok nincsenek könnyű helyzetben, hisz nem tudnak olyan látványos szolgáltatásokat nyújtani, mint a szakképző intézmények, de a Kanizsai ugyanúgy, mint a korábbi években, kitett magáért!

Nyílt nap a KDG-ben - 2016

2016.11.09.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium Szombathely, illetve Vas megye legnagyobb gimnáziuma szeretettel hívja és várja az iskola iránt érdeklődőket a Nyílt napokra  2016. november 16-17-én  ! A Nyílt nap programja   7:45 Az érdeklődő Diákok és Szülők fogadása az I. emeleti tornacsarnokban 8:00 A Nyílt napi tájékoztató kezdete 8:00 Igazgató úr tájékoztatója 8:30 Kollégiumi tájékoztató

Felvételi tájékoztató 2017 / 2018

2016.10.20.

A 2017 / 2018-as tanévben a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 100. tanévét kezdi meg. Nagy múltú gimnáziumunk az utóbbi évtizedekben magas szintű idegen nyelvi tagozataival, képzéseivel vált ismertté és keresetté. Az idegen nyelvi képzés mellett több mint egy évtizede kiemelt szerepet szánunk az informatikaoktatásnak.

Beiratkozás 2016

2016.06.24.

Még be sem fejeződött az érettségi, de máris beiratkozott a következő tanévre a 9. évfolyam. Erre a fontos eseményre a nap is kisütött, jelezve, hogy csak most indul a nyár és az iskolakezdés előtt bőven lesz még idő a pihenésre.   Szeretettel köszöntjük iskolánkban a jövendő kilencedikeseket! Reméljük, mindenkinek sikerült legjobb tudása szerint megírnia az idegen nyelvi szintfelmérőt és

Nyílt nap a KDG-ben - 2015

2015.11.16.

Múlt hét csütörtökön és pénteken tartotta nyílt napjait a Kanizsai Dorottya Gimnázium. Ezúttal új módszerrel próbálkoztunk, ugyanis csúsztatott tanítási napot tartottunk. Ez azt jelentette, hogy a KDG tanulói döntően a nyílt nap után jöttek iskolába, kivéve persze a bemutató órák résztvevőit. Így sikerült elkerülni a folyosók zsúfoltságát. Reggel nyolc órára mindkét napon teljesen megtelt a tornaterem.

Felvételi tájékoztó 2016/2017

2015.11.11.

A 2016/17-es tanévben a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 99. tanévét kezdi meg. Nagy múltú gimnáziumunk az utóbbi évtizedekben magas szintű idegen nyelvi tagozataival, képzéseivel vált ismertté és keresetté. Az idegen nyelvi képzés mellett több mint egy évtizede kiemelt szerepet szánunk az informatikaoktatásnak. Ezen a területen számos lehetőséget kínálunk – az alapszintű képzéstől a programozásig – a hozzánk érkező tanulók számára.

Képzési vásár után, nyílt napok előtt

2015.11.10.

A jövő évi beiskolázás tekintetében nagyon fontos időszakot élünk meg. Múlt héten zajlott az Oladi ÁMK-ban a 2015-ös képzési vásár, és ezen a héten lesznek a Kanizsai Dorottya Gimnázium nyílt napjai. Mindkét rendezvény fontos információkkal szolgál a továbbtanulók és szüleik számára, ezért szükségesnek tartottuk, hogy az eddigieknél még árnyaltabb képet kapjanak arról, milyen képzésekkel találkozhatnak intézményünkben.

Mikor válaszd a B osztályt?

2015.11.09.

- Ha szeretsz a múltban kalandozni, - Ha szereted az időutazást, - Ha szívesen olvasol a régi hősökről, - Ha Te is belebújnál legendás hősök bőrébe, - Ha szereted a történelmi filmeket, - Ha olyan barátokat szeretnél, akik hasonló érdeklődésűek, - Ha nem csak arra vágysz, hogy az alapokat elsajátítsd, - Ha olyan osztályt választanál, ahol van lehetőséged arra, hogy Te is hozzászólj, hiszen nem kell a tananyaggal rohanni, - Ahol kíváncsiak a Te meglátásodra is egy-egy történelmi eseménnyel kapcsolatban,

Oldal