Tájékoztató az őszi érettségiről

Figyelem!

Jelentkezés őszi érettségi vizsgára!

Tisztelt Tanulók! Tisztelt Szülők! Tisztelt Érdeklődők!

A 2021. október-novemberi vizsgaidőszakban az alábbi típusú vizsgákra lehet jelentkezni:
előrehozott, rendes, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, valamint pótló és javító érettségi vizsga.

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázói esetében az érettségi vizsgára kijelölt intézmény iskolánk.

A tanulói jogviszonnyal nem rendelkező vizsgázók a kijelölt intézményekben vagy a Vas Megyei Kormányhivatalnál (9700 Szombathely; Berzsenyi tér 1.) adhatják be jelentkezésüket az érettségi vizsgára!

A 2021/22. őszi érettségi vizsgaidőszakban a megyében kijelölt intézmények listája:

OM azonosító

Vizsgaszervező intézmény neve

Vizsgaszervező intézmény irányító száma

Vizsgaszervező intézmény városa

Vizsgaszervező intézmény címe

ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Bolyai János utca 11.

Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium

Aréna utca 10.

203062/015

Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum

Rohonci út 1.

Gimnáziumunkban az érettségi vizsgákra való jelentkezések ügyében érdeklődni a következő telefonszámon lehet:
06-94-501-341

Az érettségi vizsgákra a jelentkezés határideje:
2021. szeptember 6. 15 óra

Jelentkezni: személyesen a gimnáziumban Lovassné Vass Enikő vagy Marosfalviné Pécz Judit tanárnőknél lehet.

A jelentkezéseket az alábbi időpontokban fogadjuk:

augusztus 30-31. 8-13 óra
szeptember 1. 9-15 óra
szeptember 2.          8-15 óra
szeptember 3.  8-13 óra
szeptember 6.     8-15 óra

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

-személyigazolvány és másolata
-lakcímkártya és másolata
-középiskolai bizonyítvány
-érettségi bizonyítvány, tanúsítvány (ha már rendelkezik a felsorolt dokumentumok közül valamelyikkel) és másolata
-érettségi törzslapkivonat azokról a tantárgyakról, amelyekből már érettségit szerzett (előre hozott érettségik)
-szakértői véleményt (és az Ön kérelmét)
-amennyiben időhosszabbítást, tantárgyi mentességet szeretne kérni stb…
-
Intézményi igazolás az előrehozott érettségi vizsga letételéhez szükséges tanulmányi feltételek teljesítéséről

A jelentkezéssel kapcsolatos információkat megtalálja az Oktatási Hivatal honlapján:
(https://www.oktatas.hu):https://www.oktatas.hu/kozneveles/erettsegi/2021oszi_vizsgaidoszak

Ezen a felületen találja az érettségi vizsgatárgyak nyilvánosságra hozott anyagait, vizsgakövetelményeit (témakörök) és a vizsgaleírásokat is.

Szombathely; 2021. augusztus 24.

Merklin Ferenc