Kanizsaisok Szent Márton nyomában az Iseumban

2016 Szent Márton éve volt. A szombathelyi Iseum dolgozói pannonhalmi kollégáikkal együtt megosztoztak egy kiállításon – hasonlóan, mint ahogy Márton, a katona megosztozott a koldussal a saját köpenyén…

A KDG 9. k osztálya 2016. novemberében meglátogatta a szombathelyi tárlatot, amelyen Szent Márton korának római gyökereitől kezdve követhettük nyomon Pannónia és Savaria történetét.

A diákok egy tárlatvezető munkafüzetet kaptak, amely feladatai a kiállított tárgyakhoz, tablókhoz, tárlókhoz kapcsolódtak. A válaszok megtalálásához alaposan végig kellett nézniük a kiállítás anyagát.

A jól kitöltött füzetek ötöst értek matekból, hiszen minden feladatuk nemcsak az ókorba, hanem a matematika egyes területeire vezette a diákat.

Bár a kiállítás november végén bezár, a munkafüzet a képei segítségével később is kitölthetőek. Ajánlom minden (alkalmazott) matematikát és / vagy az ókori történelmet szerető érdeklődő figyelmébe.

2016.11.21. Sinkó Andrea