Tanévzáró történelmi időkben

Két online oktatással tarkított tanév után egy harmadik különleges évet zártunk június 15-én.
Elvileg normális tanév volt, de ennek persze a fele sem igaz. Rengeteg karantén, betegség, elmaradt és most pótolt határtalanul kirándulás tette szaggatottá a tanítás-tanulás folyamatát, és mellékesen újra meg kellett szokni a mindennapos iskolába járást és tanulást is. De a lényeg az, hogy együtt voltunk, nem egy gépnek, hanem egymásnak beszéltünk, valódi élményekben volt részünk.

Ahogy igazgatóhelyettes úr mondta a tanévzárón: Történelmi időket élünk! Nemcsak azért, mert június 14-én válogatottunk 4:0 arányban felülmúlta az angolokat (fociban!!!!!), hanem azért is, mert háború van a szomszédunkban, aminek a hatásait, bármennyire szeretnénk, mi sem kerülhetjük el. Tehát örülnünk kell annak, amit sikerült elvégeznünk, mert azt az élményt, azt a tudást már nem vehetik el tőlünk.

A tanévzáró ünnepélyességéhez Csorba Bence 9. kny osztályos tanuló Mentovics Éva: Vakáció című versével járult hozzá, majd igazgató úr mondta el évértékelését. Ezt követően a kiemelkedő teljesítményeket jutalmazta a Szülői Munkaközösség, a Kanizsai Dorottya Gimnázium Baráti Köre, a KDG Diáksport Egyesülete, valamint a Vas Megyei Tankerület. Az ünnepség végén Novák Gergő 11. A osztályos tanuló zongorán eljátszotta Mozart: D-moll fantázia című művét, majd az osztályok elvonultak, hogy átvegyék bizonyítványukat.

Reméljük, hogy a következő tanév már közelebb lesz ahhoz, amit normálisnak nevezünk. Addig is jó pihenést kívánunk mindenkinek!

Jutalmat kapott:

Kiemelkedő tanulmányi munkájáért és versenyeredményéért (KDG Baráti Kör):

Laczó Bálint 9. b megyei történelem verseny 8. hely
Kovács Elizabet 9. c
Horváth Réka 10. k 4for Europe regionális döntő 4. hely
Simon Boróka 10. k 4for Europe regionális döntő 4. hely
Sipőcz Gergő 9. kny angol nyelvi megyei döntő 1. hely
Kovács Laura 9. k angol nyelvi megyei döntő 2. hely
Papp Jázmin 9. k Savaria történelemverseny megyei 6. hely
Nagy Zsófia 10. k biológia megyei verseny 1. helyezett
Erdős Petra 10. k angol nyelvi megyei verseny, megyei 1. hely
4 for Europe verseny, regionális 3. hely (csapat: Zsigmond Zsuzsanna, Mátyás Laura, Pálmay Panna, Hütter Rebeka
4 for Europe, regionális 4. hely (csapat: Imre Johanna, Horváth Réka, Kósa Jázmin)

Kiemelkedő művészeti, kulturális tevékenységért jutalmat kap:

Keszte Réka 9.c
Sütő Petra 9. kny Helikon
Csorba Bence 9. kny Helikon
Wessely Bálint 10. c Helikon zongoraverseny ezüst minősítés
Pajor Dóra 10. k
Erdős Petra 10. k
Jákói Nóra 10. k
Pusztai Hanna 10. k
Sisak Jázmin 11. b Helikon

Kiemelkedő közösségi munkájáért az alábbi tanulókat jutalmazzuk:

Koroknai Kata 9. c
Andor Zsófia 9. k
Tolnai Bianka 9. kny
Varga-Kaizler Bársonyka 10. a
Horváth Júlia 10. a
Smelka Aliz 10. b
Németh Áron 11. a
Tancsics Gergely 11. a
Kassai Lili 11. k
Rozmán Dorka 11. k

A KDG tanulói ebben a tanévben is kiemelkedő sportteljesítményt nyújtottak:

Németh Enikő 9. b Torna Országos Diákolimpia 2. hely
Vidóczi Júlia 9. b Torna Országos Diákolimpia 2. hely
Zsigmond Ágnes 9. kny Tánc világbajnokság 4. hely
Udvardi Sára 9. kny Tánc világbajnokság 4. hely
Rozmán Vivien 10. c Torna Országos Diákolimpia 2. hely, Formációs magyar bajnokság 1. hely, Magyarország jó tanuló jó sportolója címet is birtokolja
Gecse Levente 10. c Országos mezei futóverseny 6. hely
Horváth Anna 10. c Asztalitenisz megyei 1. hely, országos 9. hely, emellett kitűnő tan.
Pál Petra 11. b Torna Országos Diákolimpia 2. hely
Gráczer Fanni 11. k Gyorskorcsolya országos diákolimpia 3000m 1. hely 500m 2. hely

Az összetartozás napját idén egy projektnap keretében ünnepeltük, és szinte mindenki töltött ki egy totót!

A három legjobbat jutalmazzuk:
3. helyezett: Vincze Bálint 11. a
2. helyezett: Kántor Bence 11. a