Covid után újra! - KDG Gála 2022

2022. április 21-én a szombathelyi Bartók Teremben került megrendezésre a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium gálaestje. Két év kihagyás után végre sikerült ismét színpadra vinni a több évtizede hagyományos programot.

A fellépők izgatottan készültek, mert sokuknak ez volt az első alkalom, hogy részt vehettek ezen az eseményen. A tanulás mellett időt szakítottak a gyakorlásra, szerdánként késő délutánig próbáltak az énekkarosok.

A közönség is örült a lehetőségnek, hogy végre van hova kimozdulnia a pandémia után. A publikum soraiban szülők, tanárok, diákok egyaránt helyet foglaltak. Sok szülő büszkén nézte és hallgatta gyermeke produkcióját.

A műsor délután öt órakor kezdődött és közel másfél órán keresztül nyűgözte le a hallgatóságot.
A rendezvény műsorvezetője Pezenhófer György Igazgatóhelyettes úr volt.

Az est folyamán a következők hangzottak el:
Dés László – Geszti Péter: Mi vagyunk a grund– a KDG kórusának előadásában

Részlet A muzsika hangja c. filmből: My favorite Things
Előadta: Andor Zsófia 9. K – fuvola
Zongorán közreműködött: Kocsisné Körmendi Klára tanárnő

Vivaldi: A tavasz (Vivaldi által írt szonett, Baranyi Ferenc fordításában)
A verset elmondta: Horváth Réka 10.K

Balázs Árpád: Bodzavirág – KDG kórus

Liana Flores: Rises the Moon
Énekelt: Bencsics Katalin Eszter 12.A

Tavaszköszöntő dallamok
Zongoraszóló: Vidóczi Júlia 9.B

Molnár Gábor – Kotsy Krisztina: Hazatalál- a kórus tolmácsolásában hangzott fel a mű, szólót énekelt: Bencsics Katalin Eszter

Népzene következett: Somogyi dallamok
Az énekkart a Boglya együttes tanítványai kísérték: Varga-Kaizler Bulcsu, Németh Zoltán és Németh Lehel

Kocsár Miklós: Arany ágon ül a sármány (Weöres Sándor versére) – a kórus előadásában

Dsida Jenő: Édesanyám keze
Szavalta: Katona Márk 12.A

Karai József:Tündér, ha lennék – kórusmű

Jazz-kánonokat is előadott az énekkar:
- Hallo, Django
- Bidipdua

Ezután szólóének hangzott fel Lukács Márton 12.C osztályos diák előadásában
Richard Buckner: This is Where

A „Sakál-vokál” következett:
- Riptide
- Adventure in Out There
- Énekeltek: Bencsics Katalin Eszter, Jákói Nóra, Erdős Petra, Pusztai Hanna, Lukács Márton és Kovács Előd József

Oscar Peterson: Himnusz a békéhez
- énekelt a KDG kórusa
- Zongorakíséret: Kocsisné Körmendi Klára
- műhöz eredetileg kapcsolódott egy trombitaszóló is, amely még ünnepélyesebbé tette volna a békességóhajtást, de sajnos Kerti Botond 12.B-s diák lebetegedett.

A békehimnusz zárásaként énekelt magyar szöveget Szabó T. Anna költőnő írta, annak idején még kanizsais diákként.
Nem maradt el a tizenkettedikes énekkarosok hagyományos köszöntése sem, Pajor Zoltán SZM elnök a Szülői Munkaközösség nevében megjutalmazta a végzős kórustagokat. A 12. évfolyamosok pedig elköszöntek a kórus vezetőjétől, Klári nénitől.
Színvonalas előadást láthattak, hallhattak az érdeklődők, diákjaink most is megmutatták, hogy milyen tehetségesek.
Köszönet a támogatásért a Szülői Munkaközösségnek és a technikai személyzetnek.
Külön köszönet illeti Kocsisné Körmendi Klára tanárnőt, aki szívét-lelkét beleadta ebbe a fellépésbe is, és köszönet a nagyszerű, lelkes közönség tagjainak, akik hatalmas tapssal jutalmazták a szereplők előadásait. Reméljük, valamennyien jól érezték magukat!

A technikai hátteret biztosították:
- Pajor Zoltán SZM-elnök
- Németh Áron 11.A
- Tancsics Gergely 11.A
- Csorba Tamás rendszergazda

Legközelebb is várunk mindenkit sok szeretettel!

2022. április 21.

Lippai Veronika