Meghívó a KDG diákjainak táncbemutatójára - Koszorúcska 2016

Mintegy másfél évtizedes hagyománya van annak, hogy iskolánkban a 9. évfolyamosok táncolni tanulnak. Szerencsére itt is megvalósulhat a szabály, hogy lehetőleg minden posztra egykori kanizsais diák kerüljön, hisz Rimányi Judit, a korábbi kiváló táncos, is nálunk nevelkedett. Nem csoda tehát, hogy töretlen lelkesedéssel oktatja az utódokat, bevezetve őket a társastánc és az etikett világába.

A Koszorúcska egy darabig a februári Dorottya-bál szerves részét képezte, de pár éve önálló rendezvényként követel magának helyet a naptárban. A lányok hercegnőnek érezhetik magukat csinos báli ruhájukban, és néhány hónap múltán a kezdetben csetlő-botló fiúk is egészen jó táncossá formálódtak a tanárnő keze alatt.

Akik már átélték, tudják, milyen izgalommal készülnek a kilencedikesek a bemutatóra, ahol egy éves munkájuk eredményét mutatják be. A Savária Mozi nagyszerű helyszíne a rendezvénynek. Tapsoljunk együtt a legfiatalabb diákoknak!

Lovassné Vass Enikő