Tea és Tudomány – vendégünk lesz Dallos Gyula mesteredző

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 2018/2019-es tanévben is folytatja hagyományát, és megnyitja kapuit minden érdeklődő előtt. A T&T esték, vagyis Tea és Tudomány esték keretében délutáni teázással egybekötött előadásra hívjuk kedves vendégeinket.

Következő vendégünk Dallos Gyula, Örökös Magyar Bajnok, Mesteredző, Egyetemi Lovas tanár.

Dallos Gyula 1950-ben született Szombathelyen 1968-ban érettségizett a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban, utána a Testnevelési Egyetem szakedzői szakát végezte el.

25 éven át egyéni Magyar Bajnok díjlovaglásban, Európa Bajnoki bronzérmes, Világ Bajnokságon 7. helyezett, 11-szeres Világ Kupa forduló győztes, 6-szoros Világ Kupa döntős, több mint 150 Nemzetközi Nagy Díj szintű győzelem, mindezt önedzőként érte el.
1996-ban Dunakeszi város díszpolgára címet kapott. 1998 óta a Lovassport Örökös Magyar Bajnoka, 2007 óta Vas megye Örökös Bajnoka. 2011-ben megkapta az 56-os Hűség a Hazához Érdemrend Nagykeresztjét, 2015-ben pedig a Magyar Érdemrend Tiszti Keresztje elismerést.

A Kincsem Nemzeti Lovas Program ötletgazdája, Kuratóriumának tagja, valamint a Nemzeti Vágta nemzetközi futamainak évek óta csapatvezetője.

Számtalan tanulmány, szakcikk köthető a nevéhez, ezek közül kiemelkedő a Dallos Gyula Lovasiskolája II. című, mely egyetemi tankönyv.

Előadásának címe: A sport az életem

Időpont: 2019. március 26. 17 óra

A rendezvényre mindenkit szeretettel várunk!

2019. március 20. Merklin Ferenc