Kanizsai Dorottya Gimnázium

Ballagás - 2026

Tavasz, napsütés, virágok, ének. Gyönyörű környezetben, a feldíszített iskolai falai, majd az Aréna utcán a 9.-esek sorfala között ballagott el 120 végzős tanuló a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumban. 

Az ünnepi műsor idén is a Ferences kertben volt, ahol a család, a rokonok, barátok és az iskola diákjai, tanárai útravaló gondolatokkal, könnyes szemmel, virágokkal, elismerő szavakkal, oklevelekkel indította útjára a szeretett évfolyamot. 

Mi most az osztályfőnökök bátorító gondolataival és a képgalériával búcsúzunk. 


12. A Halmai-Ajkay Viktória tanárnő:
Drágáim! 
Középiskolai pályafutásom alatt Ti voltatok az első osztályom, így természetesen mindig külön helyetek lesz a szívemben. De nem csak ezért, hanem a sok együtt töltött időért a kirándulások, programok alatt. Aztán a hobbi matek faktok jó hangulata miatt, a közös karácsonyozások, a sok kedves szó miatt, amit a nehezebb napokon Tőletek kaptam; Gergő és Bence okfejtései miatt, amit minden kirándulás alkalmával hallgathattunk, és még folytathatnám a sort… 
Remélem számotokra is emlékezetes marad ez a 4 együtt töltött év és ne feledjétek bohóckodás az életünk! 😊


12. B Tóth Attila tanár úr 
Egy korábbi tanévnyitó vezérgondolata jut eszembe: „Jót s jól.”
Ha ezt a gimnáziumi éveink tapasztalataival egészíteném ki, így hangzana tovább: jót, jól – és jó irányba.
Kirándulásaink során nem egyszer fordult elő, hogy – hol poénból, hol figyelmetlenségből – rossz irányba indultunk el: rossz mozgólépcsőre álltatok, vagy majdnem arra a vonatra szálltatok fel, amely éppen Szombathely felől érkezett, miközben mi oda igyekeztünk.
Ezért az útravaló: figyeljetek az irányra.
Ha lefelé mentek, ne a felfelé tartó sorba álljatok.
Ha célotok van, nézzétek meg, merre vezet az út.
Legyen bennetek szándék, figyelem és bátorság – hogy amit jónak gondoltok, azt valóban jól és jó helyen valósítsátok meg.


12. C Fullár Balázs tanár úr 
A 12.C nemcsak a kirándulások alkalmával, hanem a mindennapok során is képes volt különlegessé tenni az együtt töltött időt. A hétköznapok monotonitását újra és újra megtörték a tanórákon felcsendülő nevetések, a váratlan, mégis összekovácsoló pillanatok. 
Azt üzenem Nektek:
A saját életed éld, ne a másét nézd!
Két dolgon nem szabad idegeskedned: amin tudsz és amin nem tudsz változtatni.


12.K Kovács-Babos Éva tanárnő
Mit üzenek? Először is higgyetek magatokban, ne féljetek hibázni! A kudarc, nem a siker ellentéte, hanem a része. Minden elbotlásból tanulhattok valami újat, ami erősebbé tesz titeket.
A világ folyamatosan változik, legyetek nyitottak, merjetek kérdezni, új dolgokba belevágni!
Én nagyon büszke vagyok rátok! Szárnyaljatok, éljétek meg az álmaitokat, és legyetek nagyon boldogok!

 

2026. április 04. Fotók: Bolbos Laura tanárnő és
Németh Richárd H+ Média



 

Hírek, aktualitások

Eseménynaptár

Hasznos linkek