Iskolai kirándulások a természettudományok jegyében

A Kanizsai Dorottya Gimnáziumban zajló labor – projekt keretében 2014. szeptemberében két kirándulást szervezhettünk.

Az elsőt Mosonmagyaróvárra, ahol a Kossuth Lajos Gimnázium – miénkhez hasonló – laborjában tett látogatásunk után a FUTURA kiállítására vezetett az utunk.

A Csodák Palotája szellemiségét idéző kiállításon szórakozva tanultak a KDG fizika iránt érdeklődő 9. és 10. osztályos tanulói valamint a fizika fakultációra járók.

A második kirándulásunkat Budapestre szerveztük a Kutatók éjszakáján.
Az esti – éjszakai előadásokat, bemutatókat a BME, az ELTE, valamint a Tudományos Akadémia épületeiben hallgattuk, néztük meg.

Előtte a Planetárium Utazás a Marsra előadására volt jegyünk, majd a Leövey Klára Gimnázium laborjában ámultunk el annak eszközein, felszereltségén.

Erre a kirándulásra nemcsak a fizika, hanem a kémia iránt érdeklődőket is hívtuk, főleg az MTA kémia tárgyú előadásai miatt.

Egy kisebb csoport pedig még a pszichológia területére is elkalandozhatott Dr. Gyarmathy Éva előadása nyomán.

Ezek amolyan „igazi tanulmányi” kirándulások voltak, de mint a galériában található fotók is bizonyítják, jó hangulatban nem volt hiány!

Sinkó Andrea