Kanizsai Dorottya Gimnázium

Zöld Föld Kupa - 2026

A Fenntarthatósági Témahét keretében meghirdetett Zöld Föld Kupa selejtezőfordulóit követően gimnáziumunk három csapata is bejutott a május 8-án, Veszprémben megrendezett regionális elődöntőbe.

A verseny során a résztvevőknek nemcsak elméleti tudásukról, hanem gyakorlati problémamegoldó képességükről is számot kellett adniuk. Tanulóink kiemelkedően szerepeltek: két csapatunk a regionális elődöntő első és második helyét is megszerezte, ezzel kivívva a továbbjutást a június 5-én, Budapesten megrendezésre kerülő országos döntőbe. A döntőben az ország négy régiójának összesen nyolc legeredményesebb csapata méri össze tudását.
 


Az országos döntőbe jutott csapataink:

Regionális 1. helyezés
Hérincs Panna, Hajba Márton, Németh Kornél (11.K osztály) - Felkészítő tanár: Kiss Patrik

Regionális 2. helyezés
Pékó Kincső, Maár Bence, Németh Dávid (11.C osztály) - Felkészítő tanár: Kolman Flóra


Gratulálunk a szép eredményekhez, és sok sikert kívánunk csapatainknak az országos döntőben!


 
2026. május 15. Merklin Ferenc

Hírek, aktualitások

Eseménynaptár

Hasznos linkek