Diáknap másként

2021.04.08.

A tanítás nélküli munkanapok közül, talán minden diáktársam nevében mondhatom, hogy amit legjobban várunk, az a Diáknap. Vártuk... Idén is…! Mint a legtöbb iskolai eseményt, a diáknapot is másként kellett idén megszervezni. Az osztályok külön-külön, osztályfőnökük irányításával tartották meg az idei diáknapi programot, természetesen ezt is online.

Szalagtűzés diákszemmel - 2021

2021.03.19.

„Az öröm mindig segít rajtunk - akkor is, ha teljes a sötétség. Mert a sötétséget elűzi a fény.” A szalagavató bizonyára minden évben rengeteg előkészületet igényel, de idén ez különös módon történt. Nekünk nem arról szólt a felkészülés, hogy milyen dalokat válasszunk, vagy milyen műsort tervezzünk, inkább az volt a kérdés, hogy lesz-e szalagavató, és ha igen, mikor.

Szalagavató (Szalagtűzés) - 2021

2021.03.16.

Szalagavató helyett szalagtűzés. Nézem a szalagtűzés képeit. Még egy évvel ezelőtt is elképzelhetetlen lett volna, hogy ilyen körülmények között tűzöm fel ezt a jelképet a tanítványaimra. Már két éve beszéltünk arról, mi lesz majd a szalagavatón, tervezgettük a műsort, vártuk azt a magasztos pillanatot, amikor mi állunk a középpontban, amikor

PI - PARALEL avagy az iseumi szabadulószobában az idén is vár Mayer Ottó

2021.03.16.

2020 – ban már második alkalommal szerveztük a nemzetközi matematikai ünnepnap (3.14. – PI – day) eseményeit az Iseum időszaki kiállítási témája köré, ekkor a kapocs a logikai gondolkodás volt. Logika a régészek munkájában, logika a matematikában és a játékokban – szabadulószobás foglalkozásba „csomagolva”.

Március 15. - a Covid-19 árnyékában

2021.03.13.

Március 15. talán a legszebb nemzeti ünnepünk, és az egyetlen, ami túlélte a történelem viharait, amit minden időszakban szabad volt megünnepelni. Ez az a nap, amihez kapcsolódóan mindenki tud neveket sorolni, függetlenül attól, hány évig járt iskolába. Nemzeti függetlenségünk kivívása volt a cél, mint előtte és utána is több

Tankockák a porondon

2021.03.12.

A Cirkusztanoda újabb kisfilmje egy Tankocka - feladatsor alapjául szolgál. 2021 tavaszán sajnos a pandémia miatt elmaradtak a cirkuszi premierek, így elmaradt a szokásos cirkuszi óránk is. Ezt szeretnénk pótolni ezzel a kisfilmmel és a hozzá kapcsolódó feladatokkal. A filmben a Magyar Nemzeti Cirkusz produkcióiból,

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - 2021

2021.02.25.

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja megtartását a Magyar Köztársaság Országgyűlésének 2000. június 13-án elfogadott 58/2000. (VI. 16.) sz. határozata rendelte el. Ennek értelmében a középfokú oktatási intézményekben minden év február 25-én tartják a kommunizmus áldozatainak emléknapját. Kovács Bélát,

Hónapok óta karanténban

2021.02.23.

Az elején nagyon nagy lelkesedéssel indultam neki az online oktatásnak, gondolván, hogy már régi motoros vagyok ebben. Azonban az idei a tavalyitól merőben eltér, és kevésbé is élvezem. Az első héten egy kisebb szünetként fogtam fel az egészet, gondolván, úgysem lesz hosszú távú. Szuper napirendet sikerült kialakítanom, nagyon lelkes voltam.

Könyvajánló: Megjelent Boda Barbara Izabella első könyve

2021.02.23.

Megjelent Boda Barbara Izabella első könyve BecsületSZÓ címmel. A szerző a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban tanult 2003-2007 között. Az állatorvosi diploma megszerzése után 2015-ben Angliába költözött, és a mai napig ott él. A könyv története nagymamája bátyjáról szól, aki a második világháborút követően elhagyni kényszerült Magyarországot.

Verseny a zászlókért

2021.02.23.

Tavaly október végén neveztünk a "153+1 CTF" nevű kiberversenyre, amelyet a lengyel kormány évente meghirdet a V4 tagországok középiskolás tanulói számára. Ezen CTF - capture the flag - típusú versenyeknek a célja az, hogy a - 2 fős - csapatok minimális információ ismeretében egy weboldalról, webszerverről, egy védett fájlból, egy képből vagy egy hangfájlból

DOROTTYA – BÁL 2021. február 5. 19:00

2021.02.04.

Helyszín: Online – bálterem, Szombathely Kapunyitás: 2021. február 5. 19: 00.  A bált megnyitja: Sinkó Andrea Kedves bálozó Vendégsereg! Ez lesz a 30. Dorottya – bál, amin részt vehetek… Volt, hogy a HEMO - ban roptuk, mi tanárok is, új ruhában, új cipőben, új kollégaként… Volt, hogy a BM – klubba fogvacogva érkeztünk,

Online Szabadulószoba a KDG - laborban a Magyar Kultúra Napján

2021.01.24.

Manapság a digitális kultúra újdonságaira csodálkozunk rá. „Bejönnek” a zenészek a nappalinkba, kanapéról nézzük a színházat, a festőtanfolyamra a számítógépünket visszük s nem a palettát, s a szabadulószobákból is online módon szökhetünk ki. A Magyar Kultúra Napját az idén harmadik alkalommal ünnepeljük a fizikához kapcsolódva.

Oldal

..19 20 21 22 23 24 25 26 ..