Kanizsai Dorottya Gimnázium

Diákélet

Darts diákolimpián jártunk

2019.03.13.

2018. után idén is megrendezésre került a Területi Darts Diákolimpia itt Szombathelyen, a Bercsényi Miklós Általános Iskolában a Szombathelyi Darts Club Sport Egyesület közreműködésével. Majdnem négy éve foglalkozok komolyabb szinten a sporttal és két éve rendszeresen játszom is, ezért nem volt kérdés hogy nevezzek a versenyre.

Iskolák a jégen

2019.02.14.

2019.január 24-én került megrendezésre az „Iskolák a jégen” elnevezésű Városi Sportvetélkedő, ahol középiskolás leány és fiú csapatok versenyeztek a szombathelyi műjégpályán. A váltóversenyek során érdekes, izgalmas és nagy ügyességet igénylő feladatokat kellett megoldaniuk a 6 +2 fős csapatoknak.

"Fiatal nők a közéletben" - angol nyelvű esszépályázat

2019.01.27.

„Fiatal Nők a Közéletben” díj  - Young Women in Public Affairs - (YWPA) - 2019. A Szombathelyi Zonta Club meghirdeti a nemzetközi pályázat klub szintű fordulóját     Ha 16 és 19 év közötti diáklány vagy és sszívesen foglalkozol más emberekkel és azzal, hogy városodban egy kissé szebbé tedd az életet? Foglalkozol a gondolattal,

A tél örömei

2019.01.25.

Nagyon vártuk karácsonykor, de végre megjött! Itt az igazi havas tél! Persze ez nem mindenkinek öröm, hisz nehezíti a közlekedést, lapátolni kell, na meg egy kicsit fázunk is, de mégis csak így az igazi! Jó kipillantani a behavazott parkra, a szállongó hópihékre és ábrándozni, milyen nagyszerű lenne most odakinn. És az álom valóra vált!

Úszás megyei döntő

2019.01.23.

Január 21-én, Szombathelyen a Fedett Uszodában rendezték meg a 2018/19. évi megyei úszás diákolimpia döntőjét. Idén betegségek tarkították ezt az időszakot, nehezen állt össze a csapatunk. A nyolc főből álló különítmény szépen helyt állt, ha nem is jutottak tovább az országosra, emelt fővel távozhattak

Torna megyei döntő

2019.01.23.

Január 18-án az ELTE Savaria Egyetemi Központ tornatermében rendezték meg a 2018/19-es tanév torna diákolimpia megyei döntőjét. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumot szépen fejlődő tornászlányokból álló csapat képviselte. A lányok a dobogó harmadik fokára állhattak fel és továbbjutottak az országos elődöntőre.

KDG - A 2018-as év négy és fél percben

2019.01.05.

A KDG a gimi, ahol mindig történik valami. Nehéz vállalkozás volt négy és fél percbe tömöríteni egy ilyen mozgalmas évet, és csak a teljesség igénye nélkül sikerült. A sokszínűség azonban így is látható. Jó szórakozást!     Boldog Békés Új Esztendőt kívánunk minden kedves Látogatónknak !   2018. január 05. Lovassné Vass Enikő

Látogatás Budapesten

2018.12.18.

Osztályunk - immár másodszor - budapesti útra indult. Reggel a 909-es gyorsvonattal indultunk és 3,5 óra alatt meg is érkeztünk a Déli pályaudvarra. Innen a 2-es metróval tovább mentünk az Örs Vezér terére. Mivel a múzeumban csak délután tudtak fogadni bennünket, megfordítottuk a programot és a délelőttöt shoppingolással töltöttük. Egy óra körül aztán összegyűjtöttük

Mézes Reggeli a Kanizsaiban

2018.12.13.

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület és a Földművelésügyi Minisztérium idén is útjára indította az Európai Mézes Reggeli programot. A kezdeményezés célja a méhek és az egészséges életmód népszerűsítése, a helyben termelt élelmiszerek megismertetése. Magyarország első alkalommal 2014. november 21-én csatlakozott a programhoz,

Mikulás, Mikulás…

2018.12.11.

Kedves hagyománya a KDG Diákönkormányzatának a Mikulás-várás. Tanulóink fél lábbal ugyan már a felnőtt korban járnak, mégis nagy örömmel fogadják a Télapót és krampusztársait, akik néhány vidám pillanatot varázsolnak még a legkomolyabb órába is. A Mikulás már öreg, hallása sem a régi, így hangos énekszóval kell a termekbe csalogatni. Ezúttal is a Hull a pelyhes

Országos elődöntőben a KDG leány kézilabda csapata

2018.12.09.

Nagykanizsán, a Dr. Mező Ferenc Gimnázium leány csapata ellen mérkőztek kézilabdás lányaink. A diákolimpia országos elődöntőjébe való jutás volt a cél. A KDG-s lányok nagy akarásról és küzdeni tudásukról tettek tanúbizonyságot. A félidei 10-10-es állás után, 8 gólos győzelemmel zárták a mérkőzést. Bozzai Zsófia (10. K) 10 góllal járult hozzá a sikerhez.

KDG-s diákokat jutalmaztak a Városházán

2018.12.09.

Immár 19. alkalommal került sor a Városházán Szombathely országos érmes diákolimpikonjainak jutalmazására. Azok a sportolók kaptak meghívást, akik a 2017/2018-as tanévben a Magyar Diáksport Szövetség által rendezett versenyek valamelyikén arany-, ezüst- vagy bronzérmet, illetve a szakszövetségek diákolimpiai döntőin bajnoki címet

Oldal

..16 17 18 19 20 21 22 23 ..    

Diákélet

Eseménynaptár

Hasznos linkek