Fenntarthatósági Témahét - A víz

A 11.a-b valamint a 11.c-k nívó csoport, a 10. b osztály és a 9.b-k nívó csoport a Fenntarthatósági Témahét keretében a természetes vizek ökológiai valamint biológiai szerepével foglakozott.

A diákok Kovacsics Bernadett tanárnő koordinálásával, a Vad víz magyar természetfilm segítségével járták körbe a témát.
Magyarország érintetlen „vad vizei” nem csak ökológiai értelemben fontosak.
A táj szépségének lenyűgöző látványa, hozzájárul a lelki egészség fenntartásához.

Fontos felhívni a figyelmet, hogy a biológiai egészség és a lelki kiegyensúlyozottság adja az ember „kerek” egészségét.
Az óra célja a figyelem felkeltés volt.

Elég néha csak a látványban gyönyörködni, nem feltétlenül kell mindig a mély biológiai tartalomról gondolkodni.
A diákok házifeladata az volt, hogy mindenki készítsen a „víz” témájában egy fotót, ami számára valamit jelent, szemléltet.

A képek megtekinthetők az alábbi felületen:

2022.06.08.

Kovacsics Bernadett