Kanizsai Dorottya Gimnázium

Sport

Torna megyei döntő

2019.01.23.

Január 18-án az ELTE Savaria Egyetemi Központ tornatermében rendezték meg a 2018/19-es tanév torna diákolimpia megyei döntőjét. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumot szépen fejlődő tornászlányokból álló csapat képviselte. A lányok a dobogó harmadik fokára állhattak fel és továbbjutottak az országos elődöntőre.

Országos elődöntőben a KDG leány kézilabda csapata

2018.12.09.

Nagykanizsán, a Dr. Mező Ferenc Gimnázium leány csapata ellen mérkőztek kézilabdás lányaink. A diákolimpia országos elődöntőjébe való jutás volt a cél. A KDG-s lányok nagy akarásról és küzdeni tudásukról tettek tanúbizonyságot. A félidei 10-10-es állás után, 8 gólos győzelemmel zárták a mérkőzést. Bozzai Zsófia (10. K) 10 góllal járult hozzá a sikerhez.

KDG-s diákokat jutalmaztak a Városházán

2018.12.09.

Immár 19. alkalommal került sor a Városházán Szombathely országos érmes diákolimpikonjainak jutalmazására. Azok a sportolók kaptak meghívást, akik a 2017/2018-as tanévben a Magyar Diáksport Szövetség által rendezett versenyek valamelyikén arany-, ezüst- vagy bronzérmet, illetve a szakszövetségek diákolimpiai döntőin bajnoki címet

Kézilabda – Megyei Diákolimpia

2018.11.15.

A Sárváron megrendezett Kézilabda Diákolimpia megyei döntőn a KDG leány kézilabda csapata ezüstérmet szerzett és ezzel az országos selejtezőben folytathatja a megmérettetést. Gratulálunk a csapatnak és további eredményes szereplést kívánunk! KDG kézilabda csapat tagjai: Banca Evelin 9.B, Bozzai Zsófia 10.K, Dugmanits Sára 10.A, Farkas Janka 10.B,

Atlétika - Pünkösthy Huba emlékverseny

2018.11.06.

Nagy létszámú nevezés mellett került megrendezésre a Tinódi Atlétika Kupa - Pünkösthy Huba Emlékverseny október 11-én a Sugár úti Atlétikai Centrumban. Az előző évekhez hasonlóan iskolánk is részt vett a megye legnagyobb középiskolás atlétika versenyén, mely a nagy érdeklődés mellett kellemes, napsütéses időben zajlott. A rangos versennyel Pünkösthy Hubára,

Kézilabda Diákolimpia – Megyei döntőben a KDG!

2018.10.22.

A Szombathelyi Aréna Savariában került megrendezésre a 2018-2019-es tanév Kézilabda Diákolimpia Városi döntője, melyre Szombathely középiskolái közül a Kereskedelmi, a Savaria, az NLG és a KDG leány csapatai neveztek. A sorsolás alapján minden iskola három mérkőzést játszott és a végén két csapat jutott a megyei döntőbe. A papírforma alapján az első mérkőzés

KDG sikerek az atlétikapályán

2018.10.16.

Szép, napos időben került megrendezésre Szombathelyen a 32. Diákolimpia Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság. Idén is a Sugár úti Atlétika Centrum szolgált helyszínül, ahol Vas megye általános és középiskolái indították el csapataikat különböző versenyszámokban. Iskolánkból is rengeteg lelkes jelentkező volt a versenyen, így sok csapat

Dobogón a Kádögök

2018.05.14.

2018. április 27.-én, Veszprémben került megrendezésre a 2017/18as tanév Regionális fair-play kupa döntője. Iskolánk leány focicsapata is részt vett a megmérettetésen, ahol kategóriájukban 5 csapat versengett a dobogós helyekért. A kellemes, napsütéses délelőttön izgalmas mérkőzéseket láthattak az

100 év - 100 km

2018.04.27.

Bár a jubileumi év a KDG Gálával befejeződött, minden jól sikerült eseménynek van ráadása. A 100 éves Kanizsai Dorottya Gimnázium idei programsorozatának a 100 km-es kerékpártúra volt ráadása. Az iskola elől indulva a Vép - Ikervár - Sárvár - Szeleste - Vát - Acsád - Nemescsó - Lukácsháza - Gyöngyösfalu

100 év - 100 kör

2018.04.17.

A gimnázium jubileumi programjainak sorában tanárok és diákok együttesen teljesítették a 100 db kört a Gayer parkban. Minden évfolyam 20, és a tanári kar szintén 20 körrel járult hozzá a végeredményhez. Aki nem futott, biztatta a résztvevőket. Végül körülbelül 36 perc alatt teljesült a

ARANYOS Tömböl Boglárka

2018.04.15.

Április 8-án, vasárnap rendezték meg a leigazolt sportolók V-VI. korcsoportos torna diákolimpia egyéni országos döntőjét. Iskolánkat Tömböl Boglárka (9.a) képviselte és a mezőny egyik legfiatalabbjaként háromszor állhatott a dobogó legfelső fokára. Egyéni összetettben, felemáskorláton és gerendán

Atlétikai Diákolimpia - Megyei döntö: Mezei futás

2018.04.02.

Ha mezei futás, akkor Sportliget. Itt került megrendezésre a 2017/18-as tanévben március 26-án általános- és középiskolás diákok számára a mezei futó diákolimpia megyei döntője. Iskolánk diákjai az V- VI. korcsoportban képviseltették magukat, melynek versenytávjai a következők voltak: V-VI. korcsoport