Felfedeztük a Felvidéket - Határtalanul program 2022

2022.05.04.

1. Nap Április 19-én reggel mindenki izgatottan ébredt, és nagyon vártuk az indulást. Reggel 6-kor, a bőröndök felpakolása után, neki is vágtunk az első igazi megállónkig vezető, kb. hatórás útnak. Somoskő közvetlenül a szlovák-magyar határnál fekszik. A vár maga már Szlovákiához tartozik, viszont a falu Magyarország területén van. Idegenvezetőnktől megtudtuk, hogy ez azért van így, mert eredetileg a falut is el akarták csatolni, viszont Dr. Krepuska Géza egy műtétért cserébe elérte, hogy az mégis Magyarország része maradjon.

Ballagtunk - 2022

2022.05.01.

Ballagtunk! Végre! Két év szünet után újra átélhettük ezeket a magasztos pillanatokat. Az iskola ünneplőbe öltözött, a Ferences kertet pedig beragyogta a napsütés. A kulisszák tehát készen álltak. Megérkeztek az ünnepeltek is, és boldog mosollyal nyugtázták az alsóbb évesek munkájának gyümölcsét, hisz szinte rá sem ismertek osztálytermükre. Lezajlott az utolsó osztályfőnöki óra,

Diákjaink a Sisi-kiállításon jártak

2022.04.19.

A „Sisi – Királyné feketén fehéren” című vándorkiállítást, a Magyar Nemzeti Múzeum és a szegedi Móra Ferenc Múzeum összeállítását Szombathelyen, a Savaria Múzeumban tekintettük meg. A tárlat érdekessége, hogy több vasi vonatkozással is gazdagították! Nagyon örültünk, mert végre az iskola falain kívül is tölthetünk el időt együtt, ugyanis a Covid-járvány miatt nem sok közös programban

Tojástánc

2022.04.19.

Hogy mi volt előbb?  A tyúk vagy a tojás? Hát, aki erre a kérdésre tudományos választ várt, az nem jó helyre jött a Diáknapon a laborba… Aki viszont olyan fizikai kísérleteket akart elvégezni, amelyek főszereplője a tojás, az bizony jó helyre jött a laborba. Az érdeklődők megszokhatták már, hogy irodalmi felvezetővel kezdődnek a laborfoglalkozások. Nem történt ez másként most sem, a Diáknap reggelén Szentgyörgyváriné Kovács Éva tanárnő tolmácsolásában.

Diáknapi kísérletezés a „Kémia Laborban”

2022.04.18.

A Diáknap keretében a tanulók kérésének megfelelően kinyitott a „Kémia Labor”. A kémia tantárgy érdekesebb oldalával találkoztak a gimnázium tanulói. Ezek az élmények hozzájárulnak ahhoz, hogy közelebb kerüljenek a tanulók egy természettudományos tantárgyhoz. A gyakorlati oktatás pozitív élményei segítik az ismeretek megértését, motívációt adhatnak a tanuláshoz.

Szabadulószoba a könyvtár(szobá)ban

2022.04.18.

Mikor járunk szabadulószobába? Talán akkor, ha a barátaink befizetnek egy születésnap alkalmából..., vagy akkor, ha az egy hetes nyaralásunkon már negyedik napja esik az eső..., vagy akkor, ha KDG - ben Diáknap van... Szabadulószobából létezik felettébb dizájnos, meg van kicsit romos,

A holokausztra emlékeztünk Mordechai Meir Binet rabbi botlatókövénél

2022.04.15.

2022. április 13-án a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium 9. B osztálya megemlékezésen vett részt Mordechai Meir Binet rabbi botlatókövénél a Thököly utcában. A diákok érdeklődve hallgatták Mayer László, a Vasi Szemle főszerkesztője elnök szavait a szombathelyi zsidóság történetéről, a botlatókövek „tulajdonosairól”. A zsidó hit néhány elemével is megismertette a diákokat,

KDG Parafrázis-verseny

2022.04.14.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium idén egy újabb irodalmi versenyt hirdetett meg: a KDG parafrázis-versenyt. Az érdeklődők feladata az volt, hogy fogalmazzák át egy már tanult költő versét, formálják át azt saját gondolataik, saját fantáziájuk szerint. Az eredményhirdetésre április 11-én, a költészet napján került sor a könyvtárban, melyet színültig megtöltöttek a résztvevők és a Határtalanul program keretében

Fizika mindenkinek a BME - n

2022.04.10.

A BME – EIT Fizika mindenkinek versenyének 2022 – es döntőjére a KDG – ből két csapat jutott be. Projektjeikben arra adtak választ, hogy hogyan lehetne a jelenlegi KRESZ parkot ”okos parkká” átalakítani.  A gimnáziumból négy csapat pályázott, három a park átalakításának lehetőségeit vette számba, a negyedik pedig az Ezüst jégkorcsolya című film történetének és forgatásának fizikai hátterét elemezte.

STEAMteach 2022

2022.04.09 .

A művészetek és a természettudomány és a matematika egymásra hangolása azt gondolom, több mint egy egyszerű motivációs lehetőség. Azoknak is érthető megközelítést, érthető tanulási lehetőséget ad, akik eltévednek esetleg a tanagyagok útvesztőiben. Differenciál és utat mutat más irányú megközelítésre.    A Csodák Folyosója projekt pár év tanári tapasztalat alapján jött létre

Búcsú

2022.04.06.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium közössége az elmúlt hetekben három kedves egykori tanárától vett búcsút. Dr. Goda Imre magyar-ének szakos kolléga 1968-1974-ig tanított nálunk. Fűzfa Balázs nekrológját a következő linkre kattintva olvashatják: Márkus Lászlóné földrajz-biológia szakos tanárnő 1976-tól 2000-ig tanított a KDG-ben. Amikor 1993-ban a Kanizsaiba kerültem, az ő osztályával kezdtem.

„All fools Day” a KDG-ben

2022.04.03.

Április 1. a tréfálkozások napja, nemcsak Magyarországon. Világszerte sok elnevezése van: Angliában „All fools Day” (minden bolondok napja), Franciaországban „poison d'Avril” (Áprilisi hal), Olaszországban hasonlóan „il pesce d'aprile”, Németországban „Narrentag” a neve. Az ugratások napjának állata a hal, amelyet a legbutább állatok egyikének tartanak.

Oldal

2 3 4 5 6 7 8 9 ..