Kanizsai Dorottya Gimnázium

Hírek, aktualitások

A siker kapujában

2025.12.03.

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia egyesületénél kézilabdázom már 5 éves korom óta.  Mindig törekedtem a legjobb teljesítményt nyújtani az edzéseken és a meccseken, ennek a kitartásnak és a fejlődésnek köszönhetem, hogy már sokadik alkalommal kapok meghívást a serdülő kézilabda válogatottba, ami hatalmas

Tovább erősödött a KDG és az ELTE partnersége

2025.11.21.

  A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium is az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ hivatalos partnere! Gimnáziumunk elkötelezett a pedagógusképzés megújításában. Fontosnak tartjuk, hogy egykori diákjaink, akik ezt a szép hivatást választották, egykori iskolájukban tölthessék a gyakorlati idejüket. Számos példa mutatja,

Dream About Tomorrow - innovációs verseny

2025.11.21.

November 13-14-én megrendezésre került az aDAT, a Dream About Tomorrow verseny, amelyet közös erővel a Stellantis és a Junior Achievement Magyarország szervezett Szentgotthárdon. A STEM területeire fókuszáló versenyen szerencsém volt részt venni egy nagyszerű csapattal. Csapatunk tagjai: Babos Kincső,

Fontos információ az őszi érettségi vizsgákhoz

2025.11.14.

A középszintű szóbeli érettségi vizsgák 2025. november 17-én és 19-én lesznek.  Mindenki a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumtól ÉRTESÍTÉS AZ ÉRETTSÉGI VIZSGÁKRÓL dokumentum tájékoztató értekezlet helye és időpontja sorban találja, hogy melyik nap kell 7 óra 30 percre érkeznie az intézménybe. 2025. november 17-én

Dráma a tanári közösségben

2025.11.12.

A november amúgy is mindig zsúfolt: fogadóóra, pályaorientáció, külsős programok, nyílt nap és mindemellett a legfontosabb a tanítás. Mindezektől függetlenül a tantestület fele úgy döntött, hogy nemcsak a hetet, hanem a hétvégét is együtt tölti. Drámapedagógia a köznevelésben, ez volt a képzés neve, amit elvégeztünk

Gólyaavató - 2025

2025.11.11.

A 2025-ös gólyaavató napja október 21-ére esett, de ez nem azt jelenti hogy a küzdelem az első helyért ne kezdődött volna már el szeptember elején.  A gólyák az előző évekhez hasonlóan már az avató előtt is számtalan feladatot kaptak, amellyel próbára tették összefogási és kreatív készségeiket. A megmérettetés szervezése

Élménybeszámoló az USA-ból: Utolsó két hét

2025.11.11.

A program végéhez közeledve már mindenkinek kialakult a rutinja, tudta, hogy mire számíthat az egyetemi kurzusokon és az is látszódott, hogy kivel fogja tartani a kapcsolatot a program végeztével is. Nekem a legjobb kapcsolatam főleg az európai kollégákkal lett Csehországból, Szlovákiából, Lettországból, Litvániából,

Újabb élmény a Speciális Filmfesztiválon

2025.11.10.

2025. november 5-én rendezték meg a XI. Speciális Filmfesztivál bemutatóját a Berzsenyi Dániel Megyei Könyvtárban. Iskolánkból a 9.K osztály kapott meghívást, így immáron másodjára vehettünk részt ezen a nagyszerű eseményen. A program keretein belül olyan filmeket tekinthettünk meg, amelyekben a szereplők szellemi vagy testi

Bázisintézményi program: Fulbright Ösztöndíjjal az USA-ban

2025.11.10.

Bázisintézményi program Amerikai tanulmányút tapasztalatai : Fulbright Ösztöndíjjal az USA-ban Kiss Patrik tanár úr élménybeszámolója.   A program címe: Amerikai tanulmányút tapasztalatai : Fulbright Ösztöndíjjal az USA-ban A program leírása: Kiss Patrik tanár úr élménybeszámolója Időpont: 2025.11.12. 15 óra Helyszín: Szombathelyi Kanizsai Dorottya

Egy mozgalmas nap margójára: érzékenyítés és hadisírgondozás

2025.11.10.

A 9.kny osztály október 16-án két iskolán kívüli programon is részt vett. Délelőtt a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesülete által szervezett „Együtt Élünk” elnevezésű érzékenyítő, szemléletformáló foglalkozást látogattuk meg közösen, ahol a diákok betekintést nyerhettek a vakok és gyengénlátók mindennapjaiba.

Pedagógus Életműdíjat kapott Mentes Vilmos

2025.11.09.

Szent Márton ünnepén Szombathely azokat köszönti és ünnepli, akik életük során sokat tettek, maradandót alkottak városunkért. Az idei díjátadón iskolánk egykori igazgatóhelyettese, a KDG Baráti Köre elnöke, Mentes Vilmos tanár úr is rangos elismerésben részesült. Mentes Vilmos a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium

Bécsi kirándulás

2025.10.30.

2025. október 21-én hűvös keddi reggelre ébredt a Kanizsai Dorottya Gimnázium 12.B osztálya. Ekkor csomagjaink már össze voltak pakolva s már csak az volt hátra, hogy találkozzunk a vasútállomáson.  Nyolc óra környékén fel is szálltunk a vonatra, ami egy óra alatt elvitt minket Sopronba. Itt szálltunk át egy Bécsbe

Oldal

2 3 4 5 6 7 8 9 ..    

Hírek, aktualitások

Eseménynaptár

Hasznos linkek