Arany-busz - Arany János születésének 200. évfordulójára

Mikulás napján Szombathelyre érkezett az Arany-busz, amely Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából járja az országot és mutatja be neves költőnk életét.

A buszt a Gépipari Szakgimnázium udvarára parkolták le. Mivel a KDG ökoiskolaként nagy hangsúlyt fektet a hagyományok ápolására, szerdán a tanítás után iskolánk néhány diákjával meglátogattuk a vándortárlatot. A kiállításon az érdeklődő tanulók találkozhattak ismert versekkel, képekkel, különféle dokumentumokkal és relikviamásolatokkal.

Kipróbáltunk manuális és digitális játékokat,  összehasonlíthattuk szókincsünket a költőével, valamint róla szóló idézeteket olvashattunk más híres magyar költőktől, miközben arcképükhöz társíthattuk nevüket.

A kiállítás újszerűsége és szokatlan újításai nagy benyomást tettek ránk. Tesztelhettük eddigi tudásunkat, hogy mennyire emlékszünk a még általános iskolában megtanult versekre. Összességében egy érdekes és interaktív tárlat látogatói lehettünk.

2017. december 09. Vörös Anna, Vörös Dávid, Sarang Botond 10.K