Szép sikert ért el Kaszás Evelin a „Szombathelyi szobrok” rajzpályázaton

Szép sikert ért el Kaszás Evelin, a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium 9. KNY osztályos diákja a Szombathelyi Szépítő Egyesület által októberben indított és decemberben értékelt Szombathelyi szobrok rajzpályázaton, ahol az alkotások bármely Szombathelyen található szoborról vagy szoborcsoportról szólhattak.

Evelin egy montázzsal pályázott, amelyen James Joyce főtéren látható szobrát ötvözte szombathelyi látványosságokkal, köztük a Kanizsai Dorottya Gimnázium impozáns épületével. Pályaművét a zsűri 3. helyezéssel jutalmazta, valamint a  rajzversenyen részt vevő összes pályázóhoz hasonlóan, ő is lehetőséget kapott arra, hogy tagja legyen a Szombathelyi Szépítő Egyesület ifjúsági illetve felnőtt tagozatának.

Figyelembe véve, hogy Evelin még csak kilencedikes, várhatóan sok örömet szerez még iskolánknak! Evelin eddig a Gércei Általános Iskolában bontogatta szárnyait Vida Anikó tanárnő keze alatt, mostantól mi figyelünk rá!

Eredményéhez erről a helyről is szeretettel gratulálunk!

2017.01.15. Lovassné Vass Enikő