Gyakorlati tapasztalatszerzés

Új típusú nevelési értekezlet a KDG-ben

2014.11.18.

2014. november 17-én tartottuk őszi nevelési értekezletünket, amely ezúttal a szokottól eltérő módon került lebonyolításra. Meglepő volt, hogy a terembe lépve az asztalokat csoportmunkához előkészítve találtuk. Ki-ki oda ült, ahol helyet talált, tehát a csoportok véletlenszerűen alakultak ki. Az értekezlet témája a szervezetfejlesztés, ezen belül egy intézményi cselekvési terv elkészítése volt. A program a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ prezentációjának bemutatásával kezdődött, amelyet Varga Zsuzsa igazgató helyettes asszony és igazgató úr vezetett. Lassan körvonalazódni kezdett, mi is lesz a feladat.

Látogatás a Hewlett Packard telephelyén Rábahídvégen

2014.10.03.

A magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) 2011 tavaszán indította el idegennyelv-tanulást ösztönző kezdeményezésként az ún. Nyelvi Nagykövet Programot (Language Ambassador Program). Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatását is élvező program során az AmCham tagvállalatainak önkéntesei, az ún. nyelvi nagykövetek (Language Ambassadors) középiskolákba látogatnak, ahol egy-egy nyelvórán vagy osztályfőnöki órán tartanak motivációs beszélgetést arról, hogy az idegen nyelv ismerete mennyiben járult hozzá karrierjük építéséhez.

Oldal