Velünk történt

Évzáró 2016

2016.06.19.

Még javában zajlik a szóbeli érettségi vizsga, a tanárok a tanév lezárásán és értékelésén dolgoznak, de az alsóbb évfolyamosok számára pénteken a tanévzáró ünnepséggel és a bizonyítványosztással lezárult a 2015-16-os tanév. A Himnusz eléneklése után Szabó Lőrinc Kísértetek című versét Vörös Dávid 9. kny osztályos tanuló mondta el, majd igazgató úr lépett az emelvényre, hogy megtartsa szokásosan rövid

A második karneválon harmadik helyezés!

2016.05.28.

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre került a Szombathelyi Diákkarnevál! 20 általános- és középiskolai csapat versengett a helyezésekért. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumot az Antal Viktor, Bolla Julianna, Bősze Vivien, Fancsali Kristóf, Horváth Ármin, Markó Dorottya, Mentes Laura, Sipos Kinga, Ujvári Bence alkotta csapat képviselte. A délelőtt folyamán harci játékokban mérettek meg a diákok. Volt többek között zsákban futás, íjászat, dárdahajítás és még bigahúzás is.

Megkezdődött az idei érettségi

2016.05.03.

Az utolsó napok már nagyon nehezen teltek, de végre megkezdődött az írásbeli érettségi. Ki-ki másként élte át az első két vizsganapot. Vannak, akik már tavaly kipróbálták magukat, amikor előrehozott érettségit tettek, de a legtöbbeknek ez volt az első igazi megmérettetés. „Hétfő reggel mindenki izgalommal lépett be az iskolába. Volt, akin ez kevésbé, volt, akin jobban látszott. Luttenberger tanárnő még odajött, hozzánk, hogy csak nyugodtan, ügyesek leszünk. Ahogy nekiláttunk, azt hiszem, mindenki megnyugodott.

Ballagás a leendő végzősök szemszögéből

2016.04.30.

A KDG hagyományainak megfelelően, tizenegyedikes osztályként minket is az a megtiszteltetés ért, hogy ballagó osztály termét díszíthettük. Nagy örömmel és még nagyobb izgalommal láttunk neki a feladatnak, egymás szavába vágva, órákat töltöttünk a tervezéssel, ötleteléssel. Már hónapokkal a ballagás előtt kész volt a terv, így előtte egy héttel már csak a kivitelezés volt hátra.  Díszítés közben átjárt minket a ballagás szelleme és azt hiszem, mindannyian rádöbbentünk arra,

"Most búcsúzunk és elmegyünk..." - Avagy a 12.C KDG-s évei, élményei

2016.04.28.

Az iskola talán legnépesebb osztálya a miénk, voltunk még 38-an is, gyakran fejtörést okozva a tanároknak, hogy melyik teremben férünk el. A nagy létszám miatt nem lehetett igazán nagy osztályközösségünk, ám amikor kellett és adott volt a feladat, sikerült együttműködnünk. Ironikus, hogy ez az összefogás épp a kezdet és a vég - a gólyaavató és a szalagavató – alkalmával történt. "Minden ott ér véget, ahol elkezdődött, és minden ott kezdődik, ahol egyszer véget ért."

Csernobil leckéje

2016.04.28.

Товарищ учитель, я докладывaю вам… (Tanár Elvtárs, jelentem Önnek ...)   1896. február 24-én Henri Becquerel francia fizikus fedezte fel, hogy az urántartalmú anyagok egy új, addig ismeretlen sugárzást bocsátanak ki. 1898-ban nevezi el radioaktivitásnak a folyamatot Marie Curie.   1942. december 2 - án Enrico Fermi vezetésével a világ első atomreaktorában beindult a láncreakció STOP   Товарищ учитель, я докладывaю вам…   1986. április 25-e a „tavaszi ünnepek” előestéje, magyarán az ortodox nagypéntek

Siker a XXII. Országos József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró pályázaton

2016.04.24.

A szombathelyi Oladi Általános Iskola és a SZOSZSZC Oladi Szakképző Iskolája idén is meghirdette, immár XXII. alkalommal az Országos József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró pályázatot. 2016. április 15-én ennek a díjátadóján jártunk. Kudler Szilvia 11.B osztályos tanulónk ismét második helyezést ért el az országos versenyen mese kategóriában. Meséjének címe:  A kisegér kívánsága.

A gravitációs hullámokról - A laborban mindig történik valami...

2016.04.20.

Április 15-én, pénteken Dr. Kiss László, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet igazgatója tartott igazán élvezetes előadást a gravitációs hullámokról, melyekről az utóbbi két hónapban egyre többet hallani. Hiszen körülbelül két hónapja detektáltak először közvetlenül gravitációs hullámokat. Kiss László humorosan kezdve előadását, megfogalmazta:

Kortárs és klasszikus – Költészet napja a KDG-ben

2016.04.12.

Melyik verset mondjam? Mi illik ehhez az alkalomhoz? Mi legyen a téma? Nehéz kérdések egy műsor összeállítás előtt. Kivétel azt az esetet, ha a költészet szerelemesei vagyunk. Április 11-én Könyvtárunkban ünnepeltük a lírát és emlékeztünk József Attila születésnapjára, nem megfeledkezve Márai Sándorról sem, aki szintén ezen a napon látta meg a napvilágot. Lutor Kata és Kocsis Marcell voltak a vendégeink,

IgNOBEL-DÍJak ÁTADÁSA a KDG-BEN

2016.04.06.

2016. április 5. 22 óra 26 perc. A díjat aztán betettem a vitrinbe. Az ünnepi banketten elektronikusan behangolt chipset- ettünk, százszor jobban ropogott, mint a hagyományos! A királynővel együtt 5-kor a kekszet mártogattunk a teába, s elterveztük, hogy estére spagettit főzünk Feymann receptje szerint. A cappucinón legalább akkora volt a hab, mint a sörön. Sajnos a sörön hamarabb feleződött, mint gondoltam, így lemaradtam az exponenciális függvény rajzolásáról.

Megmértük a Föld sugarát!

2016.03.24.

2016-os év tavaszi napéjegyenlőségének idején csatlakoztunk a világ számos iskolájához, amikor helyi idő szerint délben megmértük egy rúd árnyékát, hogy kiszámoljuk ennek segítségével a Föld sugarát ! A Föld méretéről az első, mai értelemben is pontosnak nevezhető elképzelés több mint kétezer évvel ezelőttre nyúlik vissza. A lenyűgöző eredmény egy egyszerű, ám ötletes méréshez kötődik, amit az alexandriai könyvtár vezetője, a földrajztudós Eratosztenész

Kisérettségi - 2016

2016.03.22.