Velünk történt

Szent Márton nap a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban - 2014

2014.11.30.

A 316-ban (más források szerint 317-ben) Savariában született Szent Mártonra emlékezve iskolánk tanulói kiállítást látogattak, szakirodalmat olvastak, majd írtak egy tesztet, amit B Balogh Éva tanárnő és Tar Doroti 11. b-s tanuló állított össze. Osztályonként készítettek tablókat is a nemes lelkű hittérítő életével, legendáival kapcsolatban, amelyeket az iskola első emeleti folyosóján állítottak ki. Díjazottak lettek: A libás plakát - 10. C , a három részből álló írásos mű - 9. KNY, a harmadik plakát  - 12. K (Sipos Melinda, Sipos Boglárka).

Marton-napi vetélkedő és logó készítési pályázat - 2014

2014.11.15.

Megérkeztek a pályaművek a hét elején meghírdetett: Készíts el a Márton-nap KDG-s logóját ! pályázatra, amelyeket a lenti képekre kattintva lehet nagyobb méretben megtekinteni.   A B C D E A Bíráló Bizottság összeült és dolgozik, az eredmények hamarosan kihirdetésre kerülnek ! Ugyancsak készül már az összefoglaló a Márton-naphoz kapcsolódó iskolai rendezvényről. Az osztályok által készített, Szent Márton életútját bemutató plakátokat az alábbi videónkban gyűjtöttük össze, hogy azokat mindenki megnézhesse:

Halloween az iskolában

2014.10.28.

Néhány éve Magyarországon is divattá vált a Halloween, amelyet október 31-e estéjén ünnepelnek. Angol szakos tanáraink minden évben megemlékeznek erről az angolszász ünnepről, idén pedig a 9. osztályok kapták feladatul, hogy díszítsék fel tantermüket a Halloween szellemében. A gólyák, időt és energiát nem sajnálva, kreatív dekorációkat készítettek.  Sajnos sokáig nem maradhatott fenn, de a mai technikával megörökítettük a díszeket, melyeket a mellékelt videóban tekinthetnek meg. A vidám Halloween után - november 1-én - emlékezzünk meg a  Mindenszentek ünnepéről, amelyet a katolikus keresztény világ  ünnepel.

Gólyaavató - 2014

2014.10.21.

Minden évben mire a kilencedikes diákok megszokják a középiskolát, megismerik tanáraikat, próbálják elfogadni és megszeretni egymást, máris hatalmas feladat elé kerülnek. Az egész iskola előtt bizonyítaniuk kell, hogy ők valóban ide tartoznak és jó helyre jöttek.   2012-ben a mi osztályunk bizonyult a legügyesebbnek, ezért idén miénk volt a megtiszteltetés, hogy felavathassuk az iskolánkba érkezett kis fiókákat. Eleinte jó bulinak tűnt, hiszen már a kupa megszerzése után azon gondolkodtunk, mi hogyan fogjuk megszervezni a kilencedikesek fogadását.

Oldal

..9 10 11 12 13 14 15 16