Velünk történt

PI – áll(gat)tunk

2016.03.16.

Furcsa emberek ezek a matematikus – félék! Képesek megünnepelni és megünnepeltetni egy számot…! Persze miféle ünnep lehet ez? Rendezvényeket, vetélkedőket, konferenciákat szerveznek, ahol versenyezve elmondják „a” szám számos tizedesjegyét és számos matematikai könyv is ilyenkor jelenik meg… Még az a szerencse, hogy egyre szélesebb körben elterjed, hogy

Bálint-napi Labor Party - 2016 !

2016.02.18.

Amikor a ’80-as évek végén kezembe kerültek Stephen King könyvei, irigykedve olvastam az amerikai diákság bulijairól – ünnepeiről. Az Ezüst pisztolygolyók februári történetében találkoztam tán először a Valentin – nappal és az ekkor küldendő képeslapokkal. Aztán szép lassan begyűrűzött hozzánk is a február 14-i ünnep. Lehet szeretni, lehet nem szeretni…, akkor is itt van már velünk.

Impressziók, akvarell, szépség - Tea és Tudomány diákszemmel

2016.02.18.

Ismét egy kis tea, ismét egy kis tudomány és ezúttal a vendég: Vörös Ferenc festőművész, a gimnázium egykori tanára. A mai estet Módos Tibor, iskolánk igazgatója pár bevezető kérdéssel indította. Vendégünk első körben lelkesen mesélt az iskolában töltött éveiről és a beszélgetés közben csakugyan nagy odaadással dicsérte

Jótett helyébe jót várj!

2016.01.27.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium az a hely, ahová szeretnek visszajárni a diákok. Még évekkel az érettségi után is be-beszaladnak egy pár szóra osztályfőnökeikhez, tanáraikhoz. Néha kérni jönnek, máskor segíteni. Különösen jó dolog az, hogy a nemrég végzett diákok visszajönnek azért, hogy utódaiknak beszéljenek az egyetemről, ahová járnak és úgy általában

Trója - Bábszínház a Kanizsaiban

2016.01.25.

Igaz, kicsit megkésve, de egy évvel az Iliász tanulása után lehetőségünk nyílt egy Trója ihlette bábelőadás megtekintésére. Osztálytermünk pillanatok alatt miniatürizált színpaddá változott, így máris különleges hangulat termett, és izgatottan vártuk az előadást.Rövid bevezető után ráeszméltünk, hogy akár a mi korosztályunk is élvezheti a bábszínházat!

Katavics Fruzsina sikere az „Odafönn találkozunk” próza- és esszéíró pályázaton

2016.01.14.

2015 nyarán hirdették meg az „Odafönn találkozunk” elnevezésű próza- és esszéíró pályázatot, amely a fiatalon elhunyt Kaszap István jezsuita noviciátushoz kapcsolódik, akinek decemberben ünnepeltük születésének 100., halálának 80. évfordulóját. A pályázat és a hozzá kapcsolódó program célja az elköteleződéstől félő vagy a céltalanság útvesztőjében sodródó fiatalok

Itt a vége - 2015

2015.12.28.

2016. Ízlelgetem. Idegenül hangzik. Még a 2015-öt sem szoktam meg igazán. Megint egy szökőév, egy újabb Olimpia! Vajon mi vár ránk jövőre? Mi lesz Európával? Merre megy a világ? De ne menjünk ilyen messze! A nyolcadikosok középiskolát választanak, a tizenkettedikesek érettségire készülnek, mi tanárok portfóliót írunk, minősíttetünk és tanfelügyeleti ellenőrzéseken veszünk részt. Minden változik.  Szerencsénk van!

Versmondó találkozó középiskolásoknak – „Aranyos” szavalóink

2015.12.16.

Negyedik alkalommal rendezték meg az Egészségtárs Kft. által támogatott Balogh József versmondó találkozó. Az esemény helyszíne ebben az évben is a Weöres Sándor Színház volt. Fontos megjegyezni, hogy ez nem verseny volt, hanem minősítés. A kiemelkedően teljesített diákokat bronz, ezüst illetve arany oklevéllel díjazták. Minden résztvevő és felkészítő tanáraik a Balogh József Alapítvány ajándékaiban

Hogyan is kerül a dodekaéder a karácsonyfára?

2015.12.14.

Michael Faraday - minden idők egyik legnagyobb fizikusa és vegyésze - tudós társaival fizikához és kémiához kapcsolódó előadásokat tartott fiatalok számára Karácsony idején az angol Királyi Intézetben az 1825-ös esztendőtől kezdve. A KDG-laborban immár harmadik alkalommal szervezzünk mi is hasonló céllal karácsonyi előadásainkat.   Az első előadásunk 2013-ban, a labor megnyitásának évében Faraday előtt

Diáknap - 2015

2015.12.13.

Ebben a tanévben rendhagyó módon decemberben tartottuk meg a Diáknapot. A munkanap-áthelyezés miatt praktikus volt így kihasználni a szombatot. A Diákönkormányzat gazdag programmal készült, minden ínyenc találhatott magának valami érdekeset, valami szórakoztatót, vagy csak egyszerűen valami mást, mint az év többi napján. Az első két tanórában kipróbálhatták a diákok, milyen a katedra másik oldalán állni.

Újra beköszöntött az Advent és a Mikulás a Kanizsai Dorottya Gimnáziumba!

2015.12.08.

Már sokéves hagyomány az adventi osztálydíszítés iskolánkban. Minden tanulót megmozgat és becsempészi a karácsony hangulatát az ódon falak közé. Tanulóink nem fogynak ki az ötletekből, minden évben akad valami igazán kreatív alkotás. Idén a 11. K osztály vitte el a pálmát. Áder János is gratulálna a teljesítményhez, hisz műanyagpoharak újraértelmezéséből született a színváltós hóember.

Felemeltük szavunkat a globális felmelegedés ellen

2015.11.16.

„Ha felemeljük a szavunkat az éghajlatváltozást okozó környezetszennyezés ellen, arra ösztönözhetjük a párizsi klímacsúcs résztvevőit, hogy ambiciózusabb, elkötelezettebb megállapodást kössenek meg." - mondta Áder János köztársasági elnök keddi, budapesti sajtótájékoztatóján. A Kanizsai Dorottya Gimnázium tanárai fontosnak tartják a környezeti nevelést. Tematikus osztályfőnöki, illetve szaktanári óra keretében megismerkedtek a diákok a környezetszennyezést okozó anyagok és tevékenységek negatív hatásaival.

Oldal

..9 10 11 12 13 14 15 16